Oh Land, 4 konser için Türkiye'de!

Oh Land, 4 konser için Türkiye'de!

Nanna Øland Fabricius ya da bilinen sahne adıyla Danimarkalı şarkıcı Oh Land; 4 konserlik bir turne için ülkemize geliyor

26 Ekim 2016, Çarşamba 10:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bugüne kadar besteleri, renkli sesi ve synth melodileriyle dolu dört albümünü ve bir EP’sini dinleyicilerle buluştan, popüler electro-pop tarzını enerjik sahne performansı ile sunan  Oh Land, 29 ve 30 Kasım'da İstanbul'da Salon IKSV, 1 Aralık Jolly Joker Ankara ve 2 Aralık gecesi ise Container Hall İzmir'de sahne alacak. 

Oh Land, Kopenhag’da orgcu Bendt Fabricius ve opera sanatçısı Bodil Øland’ın kızı olarak dünyaya geldi. Danimarka Kraliyet Balesi öğrencisiyken, bel fıtığı ve omurilik kırılması nedeniyle, dans kariyerini sonlandırıp, müzikle ilgilenmeye başladı. 

Çıkış albümü Fauna'yu 2008 yılında kendi ülkesinde yayınlayan Oh Land, o günden bu yana yayınladığı single'lar “Son of a Gun” , “Renaissance Girls” ve  “Pyromaniac” ile büyük beğeni kazandı. 

Kendi ülkesinde yayınlanan Voice Junior of Danmark'da jüri üyeliği ve vokal koçluğu yapan, zaman zaman bazı önemli filmlerde rol alarak oyunculuk yeteneği ile de dikkat çeken Oh Land, geçtiğimiz Şubat ayında New York'ta ilk çocuğunu dünyaya getirdi.

Ülkemizde de oldukça sevilen Oh Land'ın konser biletlerinin kısa sürede tükenmesi bekleniyor. 
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türk yapımı Necroman kısa filmi 20 ödüle layık görüldü