Ojenin daha uzun süre dayanması için 8 altın öneri

Oje sürmek hem zaman alıyor, hem de sürdükten sonra elimizi kolumuzu bağlıyor. Dolayısıyla bir kez sürünce uzun süre kullanmak, rahat etmek istiyoruz. Bu nedenle ojenin soyulmaması için yollar arıyoruz. Peki ama ojenin daha uzun süre dayanması için neler yapılabilir? Tırnaktaki ojenin ömrünü uzatmak mümkün. İşte, ojenin daha uzun süre dayanması için 8 altın öneri!

03 Temmuz 2020, Cuma 10:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kısa tırnak kullanın

Kısa tırnak kullanın

Evet biliyoruz uzun tırnak kullanmayı seven pek çok kadın var ancak uzun tırnak demek hem daha çabuk kırılan tırnaklar demek hem de daha çabuk çıkan ojeler demek. Bu yüzden eğer tırnaklarınızı kısa kullanırsanız ojenizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Tırnaklar tamamen temiz olmalı

Tırnaklar tamamen temiz olmalı

Maniküre başlamadan önce tırnaklarınızda önceki ojenin kalıntılarının olmadığından emin olmalısınız. Ayrıca tırnağınızda oje olmasa bile tırnakların üzerinde biriken yağın ojenin yapısını bozmaması için oje temizleyici yardımıyla tırnağınızı temizlemelisiniz.

İlk 12 saat önemli

İlk 12 saat önemli

Ojeleriniz size kurumuş gelse de sürdükten sonraki 12 saat çok sıcak suya girerse bozulacaktır. Çünkü ojeler maalesef ilk 12 saat bozulmaya müsaittir aslında. Sıcak su ojenin ve tırnak etlerinin yumuşamasına ve daha kolay hasar görebilir hale gelmesine sebep olmaktadır. Eğer illa suyla uğraşmanız gerekiyorsa eldiven kullanın.

Bozuk oje kullanmayın

Bozuk oje kullanmayın

Sadece bir iki sefer kullanmış da olsanız bozuk veya katılaşmış ojelerin çabuk soyulma ihtimali her zaman daha fazladır. Ojeleri buzdolabında saklayın ve mümkün olduğunca ağzının iyi kapandığından emin olun.

Krem zamanlaması önemli

Krem zamanlaması önemli

Tırnaklarınıza oje sürmeden önce nemlendirici ya da herhangi bir krem sürmeyin. Bu tırnak yüzeyinin kayganlaşmasına, ojenin çabuk çıkmasına neden olur. 

İlk kata mutlaka cila kuralı

İlk kata mutlaka cila kuralı

İlk kata mutlaka cila sürün. Sürdüğünüz cila tırnaklarınızın yüzeyinde bulunan çukurların, tırtıkların kapanmasını sağlar. Bu sayede ojenizin daha düz görünmesini sağlar.

Eldiven kullanın

Eldiven kullanın

Ojeniz gün içerisinde sert cisimlere temas ederek bozulabilir. Gün içinde mümkün olduğu kadar ellerinizin sert cisimlere temas etmemesine özen gösterin. Ayrıca bulaşık, temizlik gibi işlerinizde eldiven kullanmanız ojenizin süre dayanmasını sağlayacaktır.


Biraz sabır gerekiyor

Biraz sabır gerekiyor

İşte bu noktada birazcık sabırlı olmak gerekiyor. Ojelerinizin bozulmaması için her iki katı da uyguladıktan sonra yaklaşık 15-20 dakika kadar beklemeniz gerekir. Eğer aceleniz varsa tırnaklarınızı soğuk su dolu bir kaba batırarak bunu sağlayabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sararan tırnaklara 5 basit çözüm