Okan Bayülgen ve Selçuk Yöntem, Amedeus oyununda başrolde

“Amadeus” oyununda Mozart'ı Okan Bayülgen, rakibi Antonio Salieri'yi ise Selçuk Yöntem canlandıracak. Merakla beklenen tiyatro oyunu, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment işbirliği ile ocak ayında prömiyer yapacak.

20 Kasım 2019, Çarşamba 17:42 Son Güncelleme:
A A
Okan Bayülgen ve Selçuk Yöntem, Amedeus oyununda başrolde

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan ve usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyunun başrollerini Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Okan Bayülgen (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Özlem Öçalmaz (Costanze) paylaşıyor…

Kalabalık oyuncu kadrosu, 12 kişilik koro ve 10 kişilik canlı orkestradan oluşan 35 kişilik dev kadrosuyla sezonun en ses getirecek prodüksiyonlarından biri olarak gösterilen ''Amadeus”, 18'inci yüzyılda Viyana'da yaşayan efsane besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri'nin çatışmasını ele alıyor.

Yöntem, “Amadeus çok iyi bir oyun. Geçmişte hem filmini, hem tiyatro oyununu beğenerek izledim. Oynadığım rolün doğru realizasyonuyla mutlu olacağım bir yerdeyim. Çok heyecanlıyım” dedi.

Wolfgang Amadeus Mozart’ı canlandıracak olan Okan Bayülgen ise, “Bir döneme damgasını vuran, 35 yıllık ömrüne 626 eser sığdıran, efsane bir müzisyeni canlandırmak inanılmaz heyecan verici” dedi.

1984 yılında Milos Forman’ın yönettiği Sinema filmiyle “En İyi Film ve “En İyi Uyarlama” dahil olmak üzere toplam 8 dalda Oscar kazanan “Amadeus”, Ocak ayında tiyatro sahnesinde sanat severlerle buluşacak.

Amadeus oyununda ilk gecenin biletleri satışa çıkar çıkmaz tükendi. 12 Ocak’taki ikinci temsilin biletleri de tükenmek üzere. Oyun, yoğun ilgi üzerine 13 ve 27 Ocak’ta da Uniq İstanbul’da sahnelenecek.

35 kişilik dev kadrodan oluşan “Amadeus”un kostümleri Nalan Alaylı tarafından hazırlanırken, dönem makyajları ise Neriman Eröz’e ait.


Amadeus Mozart'ın büyük aşkı Constanze: Özlem Öçalmaz

'Amadeus' oyununda, Mozart’ın karısı Constanze’yi Özlem Öçalmaz canlandıracak. Öçalmaz, “Mozart’la beraber çocuklar gibi eğlenen, saf, masum ve aynı zamanda bir 18'inci yüzyıl kadını Constanze. Çok saf ve çocuksu bir ruhla beraber Mozart’a aşık bir kadın. Çıkarsızca seviyor Mozart’ı… Onun iyiliği ve refahı için, kendi gururunu ve namusunu hiçe sayıp bazı fedakarlıklar yapıyor. Açıkçası ben onun kadar cesur olamazdım. Ama ondan daha deli olduğumu da söyleyebilirim” dedi.


Okan Bayülgen Twitter hesabından paylaştı

Oyunda besteci Mozart'ı canlandıran Okan Bayülgen, Twitter hesabından prova görüntülerini paylaştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ucuza telefon alma rehberi