Okan Buruk hakem Ümit Öztürk atamasını eleştirdi

Başakşehir'in Beşiktaş'a konuk olduğu maç, Beşiktaş'ın 3-2'lik üstünlüğüyle sonuçlanmıştı. Maçta birçok kritik pozisyon olurken Başakşehir'de Mehmet Topal kırmızı kart görmüştü. Başakşehir'in teknik direktörü Okan Buruk, maç sonu açıklamalarında hakem Ümit Öztürk'ün bu maça atanma sebebini anlayamadığını söyledi.

22 Kasım 2020, Pazar 12:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Okan Buruk'un açıklamaları şöyle:

Mağlubiyeti önce kendime bağlıyorum. Birinci devre ve ikinci devre arasındaki büyük farklılığı kendime bağlıyorum. Benim tercihlerimden oldu. Oyun olarak rakip kaleye daha çok gittik ikinci yarı. 2-1'i yakalayabilirdik. 2 duran toptan 2 tane basit gol yedik. 2-1 olsa daha farklı olabilirdi. 10 kişi 3-2'yi yakaladık. İkinci yarıdaki oyun umut verici. 

Milli takım maçları, kulüp takımların maçlarını bölüyor. Milli takıma oyuncu gönderiyoruz oynasa dert, oynamasa dert. Milli takım sonrası zor dönemler oluyor. İkinci yarıdaki istekten memnunum. maçı çevirebilirdik ama çeviremedik. Beşiktaş'ı tebrik ediyorum. Şampiyonlar Ligi maçlarının havası daha farklı olacak. Bazı oyuncular yorgun olacak ama atmosfer farklı olacak.

Saha kenarındaki iki kulübe de hakem kararlarından mutlu değildi. Böyle önemli maçlara atamaların daha iyi planlanması gerekir. Ümit Öztürk hangi başarıyla bu maça atandı? Hakem geldi bizi uyardı, ben de 4. hakeme dedim ki "onu uyarın maçı daha iyi yönetsin." 

Şampiyonlar Ligi'nde bu oyun yetmez biliyorum ama ikinci yarı da ruhumuzu ortaya koyduk. İlk yarıdaki ruhla hangi rakip olsa avantaj sağlardı. Şampiyonlar Ligi'nde çok önemli bir takımla oynayacağız. İlk maçta yendik ama şimdi daha çok önemseyecekler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray'da Etebo yolcu, Seri geri dönecek