Okan Buruk'a yabancı milli takım teklifi

Süper Lig'in şampiyon hocalarından Okan Buruk, Başakşehir'den ayrıldıktan sonra herhangi bir yerde çalışmamıştı. Ailevi nedenlerle bir süre dinleneceği öğrenilen Buruk'un ne zaman sahalara döneceği henüz net değil. Ancak Buruk, yurt dışından ciddi bir teklif aldı.

03 Kasım 2021, Çarşamba 09:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Okan Buruk Azerbaycan Futbol Federasyonu tarafından Azerbaycan Milli Takımı'nın başına getirilmek isteniyor. Başakşehir'le Süper Lig şampiyonu olan 48 yaşındaki hoca, 29 Ocak 2021 tarihinden beri hiçbir kulübü çalıştırmadı.

Şampiyonluğun ardından gelen sezonda kötü gidişatı durduramayınca yolların ayrıldığı Buruk, birçok teklif almasına rağmen ailesindeki bir sağlık problemi nedeniyle bu teklifleri reddetti.

Okan Buruk'un geçtiğimiz yaz Göztepe ve Alanyaspor'dan da teklif aldığı biliniyor. Genç teknik adamın ise cevap olarak, "Çok ciddi sağlık sorunları ile uğraşıyorum. Teklifiniz beni onurlandırdı. Ancak en azından 2021 yılını dinlenerek tamamlamak istiyorum” demişti.

Lig Radyo'dan Mehmet Ayan'a göre, Okan Buruk'un kendisinin değil ancak evinden birinin ciddi sağlık sorunları var ve bu yüzden bir süre dinlenmek istiyor.

Azerbaycan basınındaki haberlere göre, Azerbaycan A Milli Takımı’nın başında bulunan İtalyan teknik adam Giovanni de Biasi’nin sözleşmesinin gelecek ay sona ereceği ve uzatılmasının düşünülmediği bildirildi.

İtalyan çalıştırıcı ile yollarını ayıracak olan Azerbaycan Futbol Federasyonu’nun, milli takımın başına Türk bir hoca getirmeyi planladığı, mevcut adaylar arasında Okan Buruk isminin öne çıktığı belirtildi.

Azeri yetkililerin Okan Buruk için temas kurdukları ve mukavele şartlarını görüştükleri iddia edilirken, Buruk ile 2+2 yıllık bir sözleşmenin müzakere edildiği de öne sürüldü.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray Marcao'nun yedeğini Süper Lig'de buldu