Öksürük ve gribi bitiren süper karışım!

Soğuk havaların yüzünü göstermesiyle birlikte solunum yolları hastalıkları ve buna bağlı olarak ortaya çıkan öksürük şikayeti artmaya başladı. Bu dönemde pek çok kişi gribi doğal yollarla yenmenin yollarını araştırıyor. Koronavirüs pandemisinin de devam ettiği bu dönemde başvurulan doğal yollardan biri de bal ve propolis. Oxford Üniversitesi tarafından piyasadaki antibiyotik ve ağrı kesicilerden ortalama yüzde 36 daha etkili olduğu ispatlanan bal, özellikle toz propolis ile karıştırılarak tüketildiğinde çok daha etkili oluyor.

23 Eylül 2021, Perşembe 10:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kış aylarının başlamasıyla birlikte düşen sıcaklıklar, solunum yolu enfeksiyonlarını da beraberinde getiriyor. Uzmanlar mevsim geçişlerinde hastalanmamak için bağışıklık sisteminin güçlü tutulması konusunda vatandaşları uyarıyor.

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde balın çok etkili olduğunu belirten Bal Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy, propolis ve bal ile yapılan karışımların çok daha güçlü olduğunun altını çizdi.

Bağışıklık sistemini güçlü tutmanın yollarından biri de doğal ürünler kullanmaktan geçiyor. Zengin içeriğiyle doğal gıdalar arasında büyük öneme sahip olan ve piyasada bulunan tüm antibiyotiklerden çok daha etkili olduğu Oxford Üniversitesi tarafından yapılan testler ile ispatlanan bala olan talep giderek artıyor.


Bal Gurmesi Aksoy, "Bal ve arı ürünleri insanların doğada tüketebileceği en kıymetli gıdaların başında geliyor. Oxford Üniversitesi, balın üst solunum yolu hastalıklarına karşı antibiyotik ve ağrı kesicilerden ortalama yüzde 36 daha fazla etkili olduğunu ortaya koydu.


Bal ve propolis birlikte nasıl doğru kullanılır?

Bal ve propolis birlikte nasıl doğru kullanılır?

Aksoy, salgın hastalıklara karşı bal ve propolis karışımının şu şekilde kullanılması gerektiğini söyledi: "Arı ürünlerinden hazırlanacak tüm karışımlarda öncelikle doğal, saf ve katkısız ürünler tercih edilmeli.

Doğallığından emin olduğumuz her bir çorba kaşığı ham bal için yarım çay kaşığı katkısız toz propolis eklenmeli.

Ayrıca gene araştırmalara göre balın iyileşme sürecini kimi durumlarda 2 güne düşürdüğünü ve öksürüğü yüzde 50 azalttığı saptandı.

Balın etkisini daha da artırmak için propolis ile doğru karışım şeklinde tüketilmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Karışımlar hazırlanırken asla metal kaşık kullanılmamalı.

Hazırlanan karışım cam kavanozda, serin ve rutubetsiz bir yerde, oda sıcaklığında saklanmalı.

Sabahları aç karnına düzenli şekilde tüketilmeli" şeklinde konuştu.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Böbrek taşı sancısına ne iyi gelir, neden olur? Böbrek taşı sancısı nasıl düzelir, nasıl geçer?