Oktay Vural'dan TRT tepkisi

Oktay Vural'dan TRT tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sonra, Oktay Vural da TRT'ye tepki gösterdi.

31 Ekim 2015, Cumartesi 14:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Osmaniye’deki gezisi sırasında TRT’ye ait mikrofonu istememesinin ardından, TRT’de yayınlanan ’Fetret’ adlı belgesele tepki göstermek için açıklama yapan Grup Başkanvekili Oktay Vural da, görüntü alan TRT ekibine tepki gösterdi. Vural, "Buraya ne geliyorsunuz? Ne diye geliyorsunuz? Böyle bir rezalet olmaz. İstemiyorum TRT’yi. Genel başkanımızın istemediğini ben ne yapayım? Yeter artık be. Yeter artık. Bu talimatları veren, bunların yayınlanmamasını söyleyenler, er ya da geç hesabını vereceklerdir. Onlar hakkında da bizi belgesel hazırlayacağız" dedi.

TRT BİNASINA PROTESTO İÇİN GİTTİ

Yarın yapılacak seçimler öncesinde, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TRT’de yayınlanan ’Fetret’ adlı belgesele tepki göstermek için TRT İzmir Bölge Müdürlüğü önünde açıklama yaptı. TRT’yi ve yönetimini sert bir dille eleştiren Oktay Vural, "AKP kaybettiği iktidarı, zorla, tehditle milletin haberleşme kanallarını kısıtlayarak, gasp ederek, yeniden ele geçirme oyununu oynamaya fütursuzca devam ediyor. Kamu kaynaklarıyla halk için yayın yapması gereken TRT, AKP borazanı haline getirilmiş, utanamadan, sıkılmadan bu milletin helal vergilerini kendi pis kirli oyunlarına alet eder hale gelmişlerdir" dedi.

Bugün Türkiye basın yayın hürriyetinin tamamen ortadan kalktığını söyleyen Grup Başkanvekili Oktay Vural, "TRT gibi milletin vergilerinden maaş alanlar, AKP’nin borazanı haline gelen bu kanalı fütursuzca hortumlamaktadırlar. Kanallar karartılıyor, televizyonlar ele geçiriliyor. Gazeteler pravda gibi basılırken TRT belgesel adı altında, senaryoları AKP genel merkezinde hazırlanmış belgesel gibi seçim oyunlarını tezgaha koyuyor. ’Fetret’ adlı bir belgeseli buraya koydular. Bu belgeselde AKP’ye oy verilmesi için millet, tehdit ediliyor. Bu belgeselde karanlık dönemin sorumlusu olarak ülkücüler söylenmektedir. Dönemin başbakanı Erdoğan, bizler için ’kandan beslenenler’ diye hareket ederken, TRT fetretle bu belgeselde ülkücülere, katil yaftası yapıştırmaktadır. Meydanlarda AKP, ’ülkücü kardeşlerim’ derken, pravdası olan TRT ise ülkücüleri aşağılamaktadır. Belgeselde PKK aklanmaktadır. Terörle mücadele edenler karalanmaktadır. Devletin güvenlik güçleri, masum insanları öldüren, kuyulara atan, beyaz toroslara binenlerin geri gelmediği gösterilmektedir. Ne utanmazsınız ya, terörle mücadele edenleri böyle göstermekten utanmıyor musunuz? Kahraman jandarmaları, uyuşturucu taşıyanlar olarak gösteriliyor. Gaddarca cinayet işleyen, ülkücü cani gibi gösteriyorsunuz" dedi.

'BRE UTANMAZLAR'

Eleştirilerini sert biri dille sürdüren Grup Başkanvekili Oktay Vural, şunları söyledi:

"Bre utanmazlar. Bunlar, Ermeni diyasporasından değil, Gece yarısı Ekspresi filminden değil, devletin kanalı TRT’de yayınlanmaktadır. Kendi milletine devletine düşmanca yaklaşan TRT artık bu milletinin kanalı değildir. Türkiye ismini de silmelidir. Git saraydan beslen. Besleme bir kanal haline gelmişsin. Bu belgesel AKP’nin, PKK ile ortak hareket ettiğini göstermektedir. Terörle mücadele ediyoruz, diyenler, devletin televizyonlarında, PKK ve amaçlarını masumlaştırmaktadır. Bu, ülkücülere hareketin elbette hesabını verecekledir" dedi.

'YETER ARTIK BE'

Bu sırada açıklamayı çekmek için sonradan gelen TRT ekibine de sert tepki gösteren Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Buraya ne geliyorsunuz? Ne diye geliyorsunuz? Böyle bir rezalet olmaz. İstemiyorum TRT’yi. Genel başkanımızın istemediğini ben ne yapayım? Yeter artık be. Yeter artık.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer38260","38260","201510","38260-382573.jpg","1", "0","Oktay Vural'dan TRT tepkisi");

 

Başbakana 30 saat, Recep Tayyip Erdoğan’a 29 saat, MHP’ye bir saat 10 dakika. Sonra 37 AKP’li vekili çağır televizyonda, askeri polisi suçlu göster, PKK’yı terörist başını, Karayılan’ı akla. Ülkücüleri suçlu göster. Utanmazlar. MHP olarak bu dönemi bitireceğiz. Eğer TRT belgesel yapmak istiyorsa, çıkın Oslo’daki belgeleri açıklayın. Görüşmenin kayıtlarını Erdoğan’a bizzat ben sundum. Açıklayın bakalım. Oslo’da ne görüşüldü? Kirli pazarlıklar nelerdi? AKP’li vekiller bu toplantılara katıldı mı? Niye bunları açıklamıyorsunuz. Bütün bunların hepsi var, çıkın açıklayın bakalım. Kandil’deki kriptolu telefonları kim verdi? Kandildekileri özel uçakla Oslo’ya kim götürdü? Oslo’dan önce kimle nerede görüştürler. Açıklayın bakalım. Siz hangi hakka töreöle mücadele eden insanları, kötülüyorsunuz. Vicdan yok mu? Siz de ya. Böyle rezalet olmaz. Hürriyetimizi gasp ediyorlar. Bunlar, vatandaşın televizyonu milletin televizyonu değil, sarayın televizyonu olmuşlar. Haram olsun milletimin vergisi. Bu millet, elektrik parası öderken size para veriyor ya. Gece yarısı ekpresi misiniz ya? Adam gibi yayın yaptıracağız? Bununla ilgili yayınlar yapanların, talimat verenlerin hepsi hesap verecek. Korkunun ecele faydası yok. Bu oyunu bitireceğiz. Ama kanıma dokunuyor ya. Televizyonda askerim, polisim jandarmam, masum insanları öldürüyor. Olarak gösteriyorsunuz be. Utanma yok mu sizde? Genel başkanımızın istemediğini ben ne yapayım. Yeter artık be. Yeter artık. Bu talimatları veren, bunların yayınlanmamasını söyleyenler, er ya da geç hesabını vereceklerdir. Onlar hakkında da biz belgesel hazırlayacağız" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yasakların ardından patlama yaşanacak