Okul alışverişinde internet mi Mahmutpaşa mı?

Okul alışverişinde internet mi Mahmutpaşa mı?

Avantajix.com’un araştırmasına göre semt kırtasiyecileri ve AVM’lerde 300-500 lira olan okul çantası setini, Mahmutpaşa’da 138, Ulus’ta 149, Kemeraltı’nda 147 liraya almak mümkün. İnternetteki sanal mağazalarda ise okul çantasını 111,5 liraya doldurmak mümkün

14 Eylül 2017, Perşembe 15:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlamasına birkaç gün kaldı. Öğrenciler, arkadaşlarına kavuşacak olmanın heyecanını yaşarken  veliler, okul alışverişinin derdindeler. Birçok okul ihtiyaç duyulan kırtasiye malzemelerinin listesini hazırlayarak velilere dağıttı.

İŞTE UYGUN FİYATIN ADRESLERİ

Okul çantası, beslenme çantası, suluk, kurşun kalem, kırmızı kalem, sulu boya, pastel boya, defter, silgi…. Liste uzuyor da uzuyor. Anne-babaları her okul döneminde sıkıntıya sokan kırtasiye malzemeleri cep yakar cinsten.
Semt kırtasiyecileri ve AVM’lerde kalitesine göre bir okul çantası, 300-500 lira arasında doluyor. Bazen bir ailede birden fazla çocuğun olması ebeveynleri sıkıntıya sokuyor. Anne-babalar da aile bütçesini sarsmadan bu işin altından kalkmanın yollarını arıyor.

Üç büyük ilde en uygun fiyatlarla okul malzemesi almak isteyen velilerin gidecekleri adresler belli. İstanbul’da Mahmutpaşa, Ankara’da Ulus, İzmir’de de Kemeraltı.

İNTERNET AVM'LERİN TAHTINI SALLIYOR

Ucuzluklarıyla nam salan bu alışveriş merkezlerinin tahtları, son yıllarda sanal rakiplerince sallanmaya başlandı. İnternetteki birçok dijital mağazadan, bu merkezlerin fiyatının da altında okul alışverişi yapmak artık mümkün. 
400’ü aşkın sanal mağazadan alışveriş yapanlara nakit para ödeyen Avantajix.com, üç büyük kentin ucuzluk merkezleri ile internetteki mağazaların fiyatlarını karşılaştırdı.
 
Buna gör, ilkokulda ara sınıfa gidecek bir öğrencinin okul çantası, beslenme çantası, suluk, içerisinde 5 kurşun kalem, silgi, kırmızı kalem, kalemtraş, makas ve yapıştırcının bulunduğu kalem kutusu ile boya takımlarından oluşan set,  Mahmutpaşa’da 138, Ulus’ta 149, Kemeraltı’nda ise 147 liraya doluyor.
 
Pratik kullanımının yanı sıra ürün çeşitliliği ve uygun fiyat seçenekleriyle öne çıkan online alışveriş platformları ise, 111,5 lira ile üç büyük kentin ucuzluk merkezlerini geride bırakıyor.
 
Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral, internetten alışverişin ucuzluğunun yanı sıra rahatlığı ile de tercih edildiğini belirterek “Online alışveriş yapmayı tercih eden veliler, istedikleri bir yerden internete bağlanarak kısa bir süre içinde birçok seçeneğe ulaşabiliyorlar. Ücretsiz kargo hizmetiyle de ucuzluk merkezlerine gitmek için gereken ulaşım masraflarından da kurtuluyorlar. Online alışveriş sitelerinde kayıtlı, şeffaf ve faturalı işlem yapmak kullanıcılara güven veriyor. Ayrıca sanal mağazalara Avantajix.com üzerinden giderek yaptıkları her alışveriş karşılığında nakit para iadesi kazanarak okul alışverişleri karşılığında hiç hesapta olmayan ekstra paralar kazanabiliyorlar” dedi.
 
İlkokulda ara sınıfta okuyan bir öğrencinin okul çantasındaki malzemelerin, ucuzluk merkezindeki ve internetteki fiyatları şöyle:
 
Malzeme           Mahmutpaşa  Ulus    Kemeraltı   İnternet
----------------             -----------       -------     ------------       ----------
Okul Çantası            22         25               23               20
Beslenme Çan.        15         15               14                9,7
Suluk                      12         13               14                8,5          
Kalem Kutusu            7          8                 7                 6            
Kutu İçeriği               32         36              36                26
10 Adet Defter          38          40             37                 30
12’li Kuruboya            4           4               5                 3,8
6’lı Keçeli Kalem        4           4               5                    4
18’li Pastel Boya        4           4               6                 3,5
 
Çanta Toplamı:        138           149      147              111,5
 
 
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan 'Kanal İstanbul' müjdesi