Okul zemininde gizemli ısınma

Okul zemininde gizemli ısınma

Van'ın Muradiye İlçesi Ovapınar Köyü İlköğretim Okulu'nda zemindeki ısınma paniğe yol açtı

28 Mayıs 2012, Pazartesi 14:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Muradiye İlçesi’ne 15 kilometre uzaklıkta bulunan Ovapınar Köyü’nün 130 öğrencisi bulunan ilköğretim okulunun zemini cuma günü aniden ısınmaya başladı. Çöpleri almak için eğildiği sırada ısıyı fark eden okulun çalışanı Abdurrahman Songül, okul yetkililerine durumu bildirdi.

Okul yönetimi sınıfları boşalttırdı. Ardından da Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri okula gelerek incelemelerde bulundu. 3 derslikli okulun bir sınıfında 2 metrekarelik alanda ısının yüksek olduğunu belirleyen yetkililer, termometre ile yaptıkları ölçümde zemindeki ısının 45 dereceye kadar yükseldiğini gördü. İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu’na da bilgi verildi.

'ATEŞİM ÇIKTI SANDIM'

Isının kaynağının bulunması için gerekli çalışmalara başladıklarını söyleyen Kaymakam Tanrıkulu, kaynak belirleninceye kadar okulda eğitim-öğretime ara verildiğini söyledi.

Sınıftaki ısıyı ilk fark eden okul görevlisi Abdurrahman Songül ise, "Çöpleri almak için çöp kutusunun üzerine eğildim, sıcaklık hissettim. Önce ateşimin çıktığını düşündüm sonra zemine dokunduğumda yerdeki ısıyı fark ederek öğretmenlere haber verdim" dedi.

Seracettin SEÇKİN/ MURADİYE (Van), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bursa'da kaybolan Caner Kurt'tan 35 saattir haber yok