Okullar ne zaman (açılacak) kapanacak? 15 tatil ne zaman?

1. sınıf, 5. sınıf ve 9. sınıflar bugün okula başladı. Diğer öğrenciler ise haftaya pazartesi günü, ders başı yapacaklar. Okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin büyük bir bölümü okulların açılış ve kapanış tarihlerini merak etmeye başladı. İşte tarihler...

10 Eylül 2018, Pazartesi 11:55
A A

On binlerce öğrenci bugün ders başı yaptı. 1. sınıf, 5. sınıf ve 9. sınıf öğrencileri okula bir hafta önce başladı. Diğer yüz binlerce öğrenci ise 17 Eylül'de kaldığı yerden eğİtim-öğretime devam edecek. Bugün okulların açılmasıyla birlikte okulların açılış ve kapanış tarihleri gündem oldu. 

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Üç aylık tatilin ardından ders başı yapacak olan öğrenciler, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin ilk dersine 17 Eylül Pazartesi günü girecek. Yaklaşık 4 aylık bir sürecin ardından 18 Ocak tarihinde sömestr tatiline girecek olan öğrenciler ve eğitimciler, ikinci döneminin ilk dersine ise 4 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

2018-2019 eğitim öğretim dönemi ise 14 Haziran 2019 tarihinde karnelerin dağıtılmasıyla son bulacak.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.