Okullarda kıyafet serbestliğine son nokta

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okullarda kıyafet serbestliği ile ilgili netleşmiş bir karar olmadığını söyledi

18 Şubat 2013, Pazartesi 19:33
A A
Okullarda kıyafet serbestliğine son nokta

Avcı, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun'u makamında ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Davutoğlu ile birlikte basına açıklamalarda bulunan Avcı, "Okullar Hayat Olsun Projesi"nin Konya'daki uygulamalarını yerinde gördüklerini dile getirdi.

Avcı, gazetecilerin okullarda kıyafet serbestliği uygulamasının devam edip etmeyeceğiyle ilgili sorusu üzerine, kıyafet yönetmeliğiyle ilgili toplumun farklı kesimlerinden farklı talepler geldiğini anlattı.

Bir önceki Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in zamanında bu taleplerin değerlendirilmek üzere toplandığını vurgulayan Avcı, şunları kaydetti: "Biz de o değerlendirmeyi devam ettiriyoruz. O konuda yönetmelikle ilgili netleşmiş bir karar yok ama mevcut uygulama şu anda devam ediyor. Kıyafet serbestisi uygulaması önümüzdeki yıldan itibaren devam ediyor. Yönetmeliğe göre özellikle özel okullarda velilerin yüzde 60'ının kararına göre okullar kıyafet belirliyorlar. Bu mevcut üniformaların da önümüzdeki ders yılında da kullanılabileceğine yönelik yönetmelikte bir madde var ama daha ilerisi için herhangi bir açıklama yapabilecek durumda değilim. Basında zaman zaman bu yönetmeliğin değiştiğine dair haberler çıkıyor, o doğru değil. Değerlendirmemiz var doğru ama değiştiğine dair haberler doğru değil."
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Otomobil eczaneye girdi