Okuyuculardan en yaratıcı trend: “Büyülü kitap köşeleri”

Son günlerde okuyucular tarafından tasarlanan ‘büyülü kitap köşeleritrend oldu. Kendilerini bibliyofil olarak tanımlayan kitapseverler kitaplıklarında oluşturdukları dioramalar ile en beğendikleri hikayeleri veya kitaptan sahneleri ışık oyunlarının da yardımıyla üç boyutlu olarak modelliyorlar. Kitaplık veya kütüphanelerinde oluşturdukları sahneler okuyucular arasında oldukça ilgi görüyor.

24 Şubat 2020, Pazartesi 16:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Üç boyutlu modelleme yapıyorlar

Üç boyutlu modelleme yapıyorlar

Okuyucular arasında rafları için tasarladıkları ‘büyülü kitap köşeleri’ dünyada trend haline geldi. Raftaki kitaplar arasında en beğendikleri öykülerden küçük sahneler yaratan kitapseverler diorama olarak adlandıran teknikle ışık oyunlarının da yardımıyla üç boyutlu modelleme yapıyor. 

Okudukları kitaplardan esinleniyorlar

Okudukları kitaplardan esinleniyorlar

Bazı okuyucular kitaplıkları için oyuncak ev benzeri sahneler tasarlarken bazıları da sokak sahnelerini modelledi. Genellikle okudukları kitaplardan esinlenen okuyucular sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla dikkat çekiyor. 

Sahnedeki ayrıntılar yüzlerce dolara mal oluyor

Sahnedeki ayrıntılar yüzlerce dolara mal oluyor

İnternette hızlı bir şekilde yayılan ve trend haline gelen uygulama, detayları ve sahnedeki ayrıntılarla okuyuculara yüzlerce dolara mal olabiliyor. 

'Hayal dünyamızın küçük büyülü bir sokağı gibi"

'Hayal dünyamızın küçük büyülü bir sokağı gibi"

Philadelphia'dan Khai Van, “Geçtiğimiz yıllarda insanların benzer ürünler yaptığını gördüm. Kitap köşesi, hayal dünyamızın küçük büyülü bir sokağı gibidir. Fikri o kadar çok sevdim ki geçen yıl kendim için bir tane yapmaya karar verdim.” diyor. 

Detaylar 3D baskı teknolojisi ile yapılıyor

Detaylar 3D baskı teknolojisi ile yapılıyor

Van’ın Instagram'daki projesini paylaştıktan sonra insanlar tarafından oldukça beğenildiğini, sonrasında da başka sahneler yapmaya devam ettiğini, tasarımlarını da Techarge LLC aracılığıyla paylaşmaya başladığını söyledi. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Unutulmaz 10 aşk romanı