Öldürdüğü kızın ailesinden özür diledi

Öldürdüğü kızın ailesinden özür diledi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Resim Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Bigem Çubukçuoğlu'nu sokak ortasında öldüren Ayşe Kalkan, “Bigem'in ailesinden özür diliyorum, tanımadığım bir kişiyi öldürdüm. Ailemden şikayetçiyim" dedi

22 Ocak 2015, Perşembe 18:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bolu’da sokakta yürürken boğazından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Bigem Çubukçuoğlu’nu öldürmek suçundan tutuklu bulunan Ayşe Kaklan’ın davası görülmeye devam etti. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilen duruşmada, tutuklu Kalkan’ın avukatının yanı sıra Çubukçuoğlu’nun ailesi ve avukatları da hazır bulundu.

 Davada tutuklu sanık Ayşe Kalkan’ın mahkemeye gönderdiği dilekçe okundu. Ayşe Kalkan dilekçesinde İzzet Baysal Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi doktorlarının, Mersin ve Elazığ’da tedavi gördüğü iki doktorla görüşülmesini istedi. Kalkan mektubunda ayrıca, kendi ailesinden şikayetçi olduğunu ifade etti.

Kalkan’ın mektubunda dile getirdiği talebi karşısında söz alan Çubukçuoğlu ailesinin avukatı ise, olayla ilgili bilgisi ve görüşü olanların tanık olarak dinlenebileceğini belirterek, doktorların şahit olarak dinlenmesine gerek olmadığını söyledi.

Bigem Çubukcuoğlu’nun babası Tarık Çubukçuoğlu da, zanlının davayı uzatmak için böyle bir talepte bulunduğunu belirtti. Savcı ise, Adli Tıp Genel Kurulu’ndan gelen rapora göre hareket edilmesini, bu yüzden rapor gelinceye kadar doktorların tanık olarak dinlenmesine lüzum olmadığı görüşünü bildirerek, sanığın tutukluluk halinin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Zanlı Ayşe Kalkan mektubunda, “O doktorlar benim hastalığımla ilgili bilgi sahibi. Onlarda yıllardır tedavi gördüm. Doktorların tanık olarak dinlenmesini istiyorum. Kendi ailemde de şikayetçiyim. Benim hastalığımı yıllardır onlar da biliyorlardı. Ben bu cinayeti hastalığım yüzünden işledim. Ailesinden de özür diliyorum. Tanımadığım bir kişiyi öldürdüm. Adaletli şekilde hastalığımın değerlendirilmesini istiyorum. Çok pişmanım. Olayı hatırlamıyorum” şeklinde talepte bulunduğu öğrenildi.

Dava sonunda hakim İstanbul Adli Tıp Genel Kurulu’ndan sanığın ruh sağlığını bozulup bozulmadığına ve cezai ehliyeti olup olmadığına ilişkin raporun beklenmesine karar vererek, o tarihe kadar sanığın anne babası ve tedavi eden doktorların tanık olarak dinlenme talebini geri çevirdi. Sanık Ayşe Kalkan’ın tutukluluğu devam ederken, mahkeme 16 Nisan 2015 tarihine ertelendi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Akın, kademeli normalleşme için önemli bir öneride bulundu