'Öldürmek için siyahi bir p** aradım'

Dünyaca ünlü İrlandalı aktör Liam Neeson'ın ırkçı sözleri tartışma yarattı

06 Şubat 2019, Çarşamba 12:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar

"Kimin yaptığını biliyor musun?", "Irkı neydi?"

Anılarını anlatan Liam Neeson, bu şekilde davranmasının korkunç olduğunu kabul etti. Röportajın yayınlanmasının ardından ünlü aktöre sosyal medyada ırkçılık suçlamaları yöneltildi.

Tartışmaların büyümesi sebebiyle ABD merkezli yayın kuruluşu ABC kanalının 'Good Morning America' programına katılan 66 yaşındaki Liam Neeson, ırkçılık suçlamalarını reddetti.

Liam Neeson, "Irkçı değilim, bahsettiğim şeyler 40 yıl önce yaşandı, daha sonra günah çıkararak bir rahibeden yardım istedim. Bu hislerden kurtulmak için her gün 2 saat enerjimi atacak şekilde yürüyüş yaptım" diye konuştu.

"Kuzey İrlanda'da 60, 70, 80'lerin kanlı dönemlerinde doğup büyüdüm. O dönem bir gün bir Katolik ertesi gün bir Protestan öldürülüyordu."

"Bu şekilde büyüdüm ama bu olayların bir parçası olmadım. Herkes politik olarak doğruculuk yapıyor fakat daha derine inince ırkçılık ve bağnazlık ortaya çıkıyor. Yaşadığım olay benim için bir öğrenme süreci oldu."

Açıklamaların ardından sosyal medyada yine büyük bir tartışma başladı ve bazı kullanıcılar tecavüz eden kişinin bir beyaz olması durumunda Liam Neeson'ın tepkisinin ne olacağını sordu.

Açıklamalara ünlü isimlerden de tepki geldi.

ABD'li film yapımcısı Tariq Nasheed "Dikkatli olun. Neeson intikam fantezisi almak istediğinden bahsetmiyor. Gerçekten bir hafta boyunca öldürecek bir siyahi aramış fakat bulamamış" yorumunda bulundu.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kafaları karıştıran açıklama! Doktor Li öldü mü?