Öleceği tarihi mermere yazmış...

Öleceği tarihi mermere yazmış...

Trabzon'da düğün dönüşü 8 kişinin ölümü, 31 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kazadan tüyler ürperten detaylar geliyor

18 Temmuz 2011, Pazartesi 08:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Trabzon’da kaçarak evlenen Samet Değirmenci ve Ayşegül Uzun’un düğüne katılmak için bindikleri midibüsün dereye uçması sonucu 8 kişinin ölümü, 31 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan kazanın ayrıntıları ortaya çıktı.

Oldukça dik bir yokuştan aşağı inerken hız yapan, sonra da kontrolünü kaybeden midibüsün şoförü Abdullah Birinci’nin yolculara, “Sakin olun, sakin olun” diye bağırdığı, aracın hızını kesmek için yolun kenarındaki duvara çarpmaya çalıştığı, ancak başaramadığı öğrenildi.

ÖLÜM DAHA ERKEN GELDİ

Kazada ölen Ceylan Değirmenci’nin (18), kısa bir süre önce evlerinin terasında bulunan bir mermerin üzerine kendisi için doğum ve ölüm tarihi yazdığı ortaya çıktı. Çevresinde neşeli biri olarak tanınan ve doğum gününe bir hafta kala ölen Ceylan’ın kendi ismini yazdığı, altına da “Doğum Tarihi: 24.07.1993 Ölüm Tarihi: 17.05.2012” diye yazdığı mermer taşı, görenlerin yüreğini burktu. (Kaza ise 16.07.2011 tarihinde gerçekleşti)6 yaşındaki Ufukhan Değirmenci’nin de, babaannesi Safiye Değirmenci’ye kendisini götürmesi için ısrar ettiği, kazada birlikte can verdikleri öğrenildi. Kazada hayatını kaybeden Abdullah Birinci Ağıllı köyünde, Ceylan, Sevim, Safiye, Ufukhan ve Aleyna Değirmenci ile Numan ve Murathan Şahin, Doğan çay köyünde kılınan cenaze namazlarının ardından toprağa verildi. Yaralılardan 19’unun taburcu olduğu, tedavisi süren 12 kişiden 4’ünün durumunun ağır olduğu belirtildi.

KAZADAN ÖNCE ŞARKILAR SÖYLÜYORLARDI

Olay sırasında midibüste bulunan 38 yolcunun büyük bir neşe içinde olduğu ve arka sıralarda oturanların şarkılar söylediği öğrenildi. Kaza anında çarpmanın şiddetiyle arka sıralarda oturanların fırlayarak ön sıradakilerin üzerine düştüğü, ön sıralarda oturanların çoğunlukla dere suyunun yükselmesi sonucu boğularak öldüğü belirtildi.

HABERTÜRK

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit aileleriyle iftar yaptı