Ölen eşinin hayalini gerçekleştirmek için şehir şehir geziyor

Ankara'nın Çankaya ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki İlhan Yolcu, 34 yaşında ölen eşi Satı Yolcu ile kurduğu hayalini yıllar sonra gerçekleştirdi. Tüm Türkiye'yi karış karış karavanıyla dolaşan İlhan Yolcu, "Eşim öleli 11 yıl oldu ve ben de hayalimizi köpeğimle gezerek gerçekleştiriyorum. Kimse anlamasa da ben aslında bu karavanda eşimle geziyorum" dedi

23 Mayıs 2019, Perşembe 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Eşi Satı Yolcu ile 1992 yılında evlenen Yolcu, emekli olmasının ardından onunla ilginç bir karar aldı. Emekli ikramiyesi ile alacakları karavanla Türkiye turu yapmak isteyen çift, Satı Yolcu'nun ölmesiyle o hayali gerçekleştiremedi.


Yıllardır içinde eşi Satı'nın bu hayalinin acısı ile yaşayan İlhan Yolcu emekli olmasının ardından aldığı ikramiye ile bir karavan yaptırdı. Tüm Türkiye'yi yanındaki köpeği ve eşinin resimlerini karavanında taşıyarak gezmeye başlayan İlhan Yolcu, son olarak Ordu'nun Ünye ilçesini gezerek onun kurduğu hayalini gerçekleştiriyor. 

'EŞİMLE ÇIKAMADIĞIM YOLCULUĞA KÖPEĞİMLE ÇIKTIM'

'EŞİMLE ÇIKAMADIĞIM YOLCULUĞA KÖPEĞİMLE ÇIKTIM'

Eşinin hayalini şehir şehir gezerek gerçekleştirdiğini ifade eden Yolcu, "Bu Türkiye gezisini 20 yıl önce eşimle beraber planlamıştık. Onu yaklaşık 11 yıl önce mide kanserinden kaybettim. Onunla çıkamadığımız bu uzun Türkiye yolculuğuna köpeğimle beraber çıktım.


Türkiye'nin her yerinde ayrı bir güzellik var. O güzellikleri görmek için bu gün köpeğimle beraber yollardayım. Eşim yıllar önce çok istiyordu benimle her yeri gezmeyi. Onunla 1992 yılında evlenmiştim. Daha sonra eşim 2008 yılında vefat edince onun bu hayalini gerçekleştirmeye karar verdim" dedi. 

'20 YIL ÖNCE HAYALİMİZ VARDI'

'20 YIL ÖNCE HAYALİMİZ VARDI'

Eşiyle beraber Türkiye gezisinin hayalini kuran İlhan Yolcu, "20 yıl önce böyle bir gezi hayalimiz vardı. Benim daha önceden olan minibüsümüzün koltuklarını sökerdik. 2-3 ay Ankara'ya yakın şehirlerde kısa bir tatil yapar, öyle gezerdik. Daha sonra eşimle beraber bir karavanımız olsun, bununla bütün şehirleri gezeriz diye bir düşüncemiz oldu" şeklinde konuştu. 

'KİMSE ANLAMASA DA BEN ONUNLA GEZİYORUM'

'KİMSE ANLAMASA DA BEN ONUNLA GEZİYORUM'

Yıllar önce eşini kaybeden İlhan yolcu, "Kimse anlamasa da ben aslında bu karavanda eşimle geziyorum. Eşimin benim her zaman yanımda olduğunu hissediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.Bütün Türkiye'yi karavanıyla dolaştıktan sonra memleketi Ankara'ya dönecek olan İlhan Yolcu, ilk yapacağı işin ise eşinin mezarına giderek ona hayalini gerçekleştirdiğini söylemek olacağını sözlerine ekledi. 


İHA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2020 EFT havale ücretleri ne kadar? Ücret almayan bankalar hangileri?