Ölen kardeşinin hayatını anlatırken bayıldı!

Şırnak'ın Uludere ilçesi Irak sınırında düzenlenen hava operasyonunda ölen 34 kişinin yakınları Şırnak Valiliği önünde ölenlerin fotoğraflarını yüzlerine takarak eylem yaptı

28 Nisan 2014, Pazartesi 17:13
A A

Eylemde kardeşinin hayat hikayesini okuyan Kıymet Encü, baygınlık geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Uludere'nin Irak sınırında 28 Aralık 2011 gecesi düzenlenen hava operasyonunda ölen 34 kişinin yakınları, her ayın 28'inci gününde düzenledikleri eylemlerinin 3'üncüsünü bugün Şırnak Valiliği önünde gerçekleştirdi. Aileler operasyonda öldürülen 34 kişinin maske yaptıkları fotoğraflarını yüzlerine taktı.

Aileler adına konuşan Veli Encü, 34 kişinin öldüğü olayın üzerinin kapatılmaya çalışıldığını belirterek, "Yapılan soruşturmalarda suçluların yargılanıp cezalandırmaları yerine aklamalarına ve tüm adli, idari soruşturmalara da kasıt yok deniyor. Kazayla oldu, hata var, ve takipsizlik kararıyla zamana yapıp iç hukuk tüketilmeye çalışılıp AİHM'ye gidin deniliyor" dedi.

Operasyonda hayatın kaybeden Fadıl Encü'nün hayat hikayesini kardeşi Kıymet Encü okudu. Kıymet Encü, kardeşinin hayat hikayesini okurken baygınlık geçirince, çağırılan ambulansla Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Daha sonra Uludereli aileler valilik önünden ayrıldı.

Ebubekir KARATOPRAK / ŞIRNAK, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.