Olimpiyatlara mühür şoku

Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için Palandöken Kayak Merkezi'nde bazı binalar ruhsatsız olduğu gerekesiyle Palandöken Belediyesi tarafından mühürlendi

12 Ocak 2011, Çarşamba 13:12
A A
Olimpiyatlara mühür şoku

Erzurum 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Palandöken Kayak Merkezi’nde bir bina yaptırdı.

Kafeterya, sağlık merkezi ve oyunlar süresince sporcuların doping ölçümlerinin yapılacağı merkez konumundaki bina, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle Palandöken Belediyesi tarafından mühürlendi.

Bina içindeki sandalyeler, ara bölmeye alındıktan sonra içerdeki kapıyı mühürleyen belediye ekipleri, dış kapıyı da kilitleyerek gitti.

KEYFİ OLARAK YAPMADIK

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait binanın mühürlenmesiyle ilgili olarak konuşan Palandöken Belediye Başkanı Ak Parti’li Orhan Bulutlar, işlemin keyfi olarak yapılmadığını belirtti.

İlgili kurumun mevzuata göre hareket etmesini istediklerini belirten Başkan Orhan Bulutlar, binanın hangi amaçla yapıldığını dahi bilmediklerini söyledi.

Palandöken Dağı’ndaki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile TEDAŞ’a ait yeni yaptırılan binayı da mühürlediklerini açıklayan Başkan Bulutlar, "Bunları keyfi olarak yapmadık. Ancak ilgili kurumun yaptığı işi evrak üzerinde göstermesi lazım. Ne yapıyor? Kim yapıyor? Şimdiye kadar bu konularda muhatap bulamadım.

Amacımız devlet kurumun yaptığı faaliyeti engellemek değil, öyle bir niyetimiz de yok. Bugüne kadar muhatap bulamadığımız için böyle bir işlem yapmak durumunda kaldık. Kimse zahmet edip belediyeye müracaatta bulunmamış" diye konuştu.

Başkan Orhan Bulutlar, ruhsatsız olduğu için kaçak bina olarak nitelendirilen yapıyla ilgili gereken yasal işlemin yapıldığını sözlerine ekledi.

Salih TEKİN/ERZURUM (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.