Ölmeden mezara girdiler

Ölmeden mezara girdiler

Ermenek'te madende mahsur kalan 18 işçiden cansız bedenlerine ulaşılan Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı için cenaze töreni düzenlendi. Bakan Taner Yıldız ve Bakan Lütfi Elvan'ın da katıldığı tören öncesi, İsa Gözbaşı'nın yakınları sinir krizi geçirerek maden işçisinin mezarına girdi

08 Kasım 2014, Cumartesi 14:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kimlikleri DNA testi sonrası tespit edilen ve Aşağı Çağlar Köyü'nde oturan madenciler Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı’nın cenaze namazları öğle namazına müteakip mezarlıkta hazırlanan alanda kılındı. Cenaze namazına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, askeri ve mülki erkan, madencilerin yakınları ile vatandaşlar katıldı. Bakanlar Yıldız ve Elvan, madenci yakınlarına sarılarak başsağlığı diledi.

Cenaze namazının ardından Türk bayrağına sarılı tabutlar mezarların başına getirildi. Bu sırada halasına evlatlık verildiği için soyadı farklı olan İsa Gözbaşı’nın öz annesi Hatice Tuncer mezara girerek 'Beni ondan önce gömün' dedi. Ağıtlar yakan anne, yakınları tarafından güçlükle mezardan çıkarılarak uzaklaştırıldı. Cenazelerin defni sırasında fenalık geçiren madenci yakınlarına, sağlık görevlileri müdahale etti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 8 bin 200 yıllık heykelcik koruma altına alındı