Ölümden döndüler

Ölümden döndüler

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın Ege Denizi'nde kaçak geçişleri önlemek için yürüttüğü operasyonda üç günde bin 188 mülteci yakalandı. Botları batan çok sayıda mülteci ölümün kıyısından kurtarıldı

04 Eylül 2015, Cuma 18:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2-4 Eylül tarihleri arasında Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler yasadışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışan 35 ayrı mülteci grubuna müdahale etti. Çanakkale'nin Ayvacık bölgesinde yaşanan 9 olayda 402, Aydın'in Didim bölgesinde yaşanan 6 olayda 347 göçmen, İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında yaşanan 8 olayda 273 göçmen, Balıkesir'in Ayvalık bölgesinde yaşanan 2 olayda 18 göçmen, Muğla'nın Bodrum ve Marmaris bölgelerinde yaşanan 10 olayda 148 göçmen yakalandı. Marmaris'teki operasyonda Rusya uyruklu bir göçmen kaçakçısı da gözaltına alındı.Sahil Güvenlik Komutanlığı botları batan, denizde hayat savaşı verirken kurtalan mültecilerin kurtarılma görüntülerini paylaştı. Kurtarılan göçmenler arasında çok sayıda bebek ve çocuğun olduğu da dikkat çekti.

Ege Denizinde geçen yıl 12 bin 884 kaçak göçmen yakalayan Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın bu yılın ilk sekiz ayında yakaladığı göçmen sayısı 44 bin 155'e ulaştı.
İZMİR, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Güne Başlarken | 26 Eylül 2020