'Ölürsek de böyle ölelim'

Silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden AK Parti Diyarbakır eski Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca'nın babası konuştu.

01 Eylül 2015, Salı 09:22
A A
'Ölürsek de böyle ölelim'

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, diğer partili yetkililerle birlikte, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski AKP Diyarbakır eski Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca'nın ailesine taziyeye gitti.

Diyarbakır'daki Bediüzzaman Cami'nde düzenlenen taziyede Koca'nın yakınlarına başsağlığında bulunan Yılmaz, baba Mehmet Koca'nın acısını paylaştı.

Baba Koca, Yılmaz'a, "Bize sıkılan kurşun, güvenlik birimlerine sıkılan kurşunla aynı kurşundur. Çünkü biz terörün yanında durmadık. Terörün yanlış olduğunu söyledik. Bunun bize yarar getirmeyeceğini söyledik. Neticesinin hüsran olduğunu söyledik. Yapmayın dedik" açıklamasında bulundu.

Bir Müslüman'ın yapması gerektiğini yaptıklarını ve Müslüman nasıl yaşıyorsa o şekilde yaşamaya çalıştıklarını belirten Koca, şunları kaydetti:

"Ölürsek de böyle ölelim. Hak yolunda ölelim. Şu anda vicdanen rahatım. Çünkü Cenabı Allah biliyor ki biz ne ki

 

 

AKP Diyarbarkır eski Gençlik Kolları Başkanı Eczacı Yunus Koca (31) dün eczanesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin silahlı saldırısı sonucu öldü. Yunus Koca, polise 18 Ağustos'ta şu ihbarda bulunmuş: ''Eczanemin çevresinde dolaşan birinden tedirginim. Ben eczanede yokken 'JİTEM'denim' diye beni kalfaya sormuş. Aynı şahıs 15 Ağustos'ta da eczae önüne gelmiş. Bugün yine gelip kalfaya sormuş. Tedirginim.'' Çok sayıda karanlık cinayette adı geçen bir oluşum olan JİTEM'in (Jandarma İstihbarat ve Terörler Mücadele) varlığını devlet geçmişte kabul etmedi.

AA

 

Sıradaki haber yükleniyor...