Omar Elabdellaoui görme kaybı yaşayabilir: Mayıs ayına kadar hastanede kalacak

Galatasaray'ın Norveçli oyuncusu Omar Elabdellaoui yılbaşı gecesi yaşadığı talihsiz kazanın ardından hala hastanede tedavi altında. Son durumu merak edilen oyuncunun kalıcı görme kaybı riskiyle karşı karşıya olduğu öğrenildi. Omar, bir dizi ameliyat daha geçirecek ve en az mayıs ayına kadar hastanede kalmaya devam edecek.

19 Ocak 2021, Salı 10:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet'teki habere göre Omar Abdellaoui, mayıs ayına kadar hastanede tedavi görmeye devam edecek. Bir dizi ameliyat daha geçirmesi gereken oyuncunun ne yazık ki kalıcı görme kaybı ihtimali de söz konusu.

18 gündür hastanede olan Omar, en az 4 ay daha tedavi altında kalacak.

Omar'a ilk müdahaleyi de yapan doktoru son olarak şunları söylemişti: 

Bir gözde daha fazla olmak üzere iki gözünde de problem var. Gözünde oluşan termal kimyasal bir travma. İlk etapta görme konusunda sorun olması normal. Son aşamada ne olacağını bekleyeceğiz. Göz konusunda hastanemiz en iyi ekipmana sahip. Bu türde vakalara daha önce de müdahale ettik. Türkiye genelinden hastalar da bize geliyor. Bu imkanlara sahibiz. Kök hücre laboratuvarımız var. Bununla ilgili müdahale gerekebilir. Bununla ilgili gereken neyse yapacağız. Şu anda görme yetisi var ama ileriki dönemdeki gidişat hakkında bir şey söylemek doğru olmaz. Basit bir leke yüzünde görme çok değişebilir. Termal kimyasal yanık konusunda gereken tedaviyi uygulayacağız.
Bu yanıkla ilgili temizlik işlemi yaptık, gözdeki materyalleri temizledik. Bu kısa sürede yapılacak her şeyi yaptık. Tıbben şu anda yapılacak işlemleri yaptık. Şimdi restorasyon dediğimiz işlemleri adım adım planlıyoruz. Yeniden operasyonlar yapacağız ancak gününü henüz kararlaştırmadık.

Yılbaşı gecesi Omar'ın Toskana Vadisi'ndeki villasında yaşanan havai fişek kazasının ardından Fatih Terim, Abdürrahim Albayrak ve yönetimden birkaç kişi geceyi Omar'la beraber hastanede geçirmişti. Kaptan Arda Turan ve takım arkadaşları da Omar'ı yalnız bırakmamıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER BeIN Sports, Fenerbahçe'nin maç sonu röportajlarını yayınlamadı