Ömer Faruk Beyaz Stuttgart ile 4 yıllık anlaşmaya vardı

Fenerbahçe ile yeni sözleşme imzalamayan ve yurt dışına transfer olmak isteyen Ömer Faruk Beyaz, Stuttgart ile anlaştı. Fenerbahçe ve Stuttgart'ın resmen açıkladığı anlaşma 4 yıllık.

14 Nisan 2021, Çarşamba 10:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fenerbahçe'den ayrılmak üzere olan Ömer Faruk Beyaz Stuttgart ile anlaştı. Sky Sport muhabiri Max Bielefeld'in daha önce aktardığı haber, resmiyet kazandı. Fenerbahçe şu açıklamayı yaptı:

Futbolcumuz Ömer Faruk Beyaz, Almanya'nın VfB Stuttgart kulübüyle anlaşmaya varmıştır. Sezon sonu kulübümüzle sözleşmesi sona erecek olan Ömer Faruk Beyaz'a bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz.

Stuttgart'tan yapılan açıklamada ise 17 yaşındaki futbolcuyla 2025 yılına kadar sözleşme imzalandığı duyuruldu. Ömer Faruk Beyaz ile Bundesliga'dan Dortmund ve Schalke takımlarının da ilgilendiği belirtiliyordu.

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu ve Ali Koç'un takımda tutmak için büyük çaba gösterdiği Ömer Faruk Beyaz'ın kariyerini yurt dışında sürdürmek istediği ve bu nedenle teklifi geri çevirdiği öğrenilmişti. Ömer Faruk, yapılan son sözleşme uzatma teklifini de geri çevirinde yönetim tarafından kadro dışı bırakıldı. Genç futbolcu sezon sonuna kadar tek başına idman yapacak.

Emre Belözoğlu ise Ömer Faruk konusunda şunları demişti:

Ben ilk günden beri Ömer'in değerli bir futbolcu olduğunu herkesle paylaştım. Aslında ona hiç yapılmamış şekilde bir projeyle gittik, 5 senelik bir proje. Son dönem de başkan da dahil oldu. Kendisinin evine kadar gidildi ve projemiz anlatıldı. Fenerbahçe'nin kendisine verdiği mukavelenin bence bir örneği yok.

Projenin içi kendisi için olumlu şartlarda dolu ama büyük fotoğrafa bakınca süreç olumlu gitmiyor ve olumlu bitecek gibi de gözükmüyor. Ama buradan ayrılsa dahi onu koruma derdinde olurum.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaraylı futbolcular Mustafa Cengiz'in sözlerinden rahatsız