Önce çaldılar, sonra...

Bir hırsızın PC çalması şaşılacak bir olay değil. Ama aynı hırsız; 1 gün sonra bunu yaparsa...

12 Ağustos 2013, Pazartesi 21:00
A A
Önce çaldılar, sonra...

ABD'de bir hırsız, çaldığı PC'leri geri getirerek büyük şaşkınlık yarattı.

Olay Los Angeles şehrinde yaşandı. Cinsel saldırıya uğrayan mağdurlara destek olmak ve suçluların ortaya çıkması için çalışan bir sivil toplum örgütünün ofisine gece yarısı hırsız girdi ve ofisteki PC'leri kamyonete yükleyip götürdü. Ancak, ertesi gece hırsızın PC'leri geri getirdiği ve kimseye fark ettirmeden tekrar ofise girerek, çaldığı PC'leri yerine bıraktığı tespit edildi.

Hırsızın ofise bıraktığı notta ise şöyle yazıyordu: "Nereyi soyduğumuza dair hiç fikrimiz yoktu. Yaptığınız işe çok saygı duyuyoruz, insanların hayatlarında fark yaratmaya devam etmeniz umuduyla..."

Haber kanallarında manşete çıkan olayda hırsızların hareketi büyük şaşkınlıkla karşılandı. Şimdi halk, PC'leri çok kolayca satıp paraya dönüştürebilecekken, kendilerini riske atıp aynı yere tekrar gizlice girerek içinde önemli kayıtların bulunduğu PC'leri geri getiren "onurlu" hırsızların kimliklerini merak ediyor.

Resimlerle: Hırsızları kandıran en yaratıcı icatlar!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.