Onlar için XP ölmeyecek!

XP desteğine devam etmesi için Microsoft'a büyük ödemeler yapmaya hazır olanlar var!

21 Mart 2014, Cuma 11:15
A A

Microsoft, 12 yıldır yıldızı sönmeyen Windows XP'ye son vermek için 8 Nisan'da işletim sistemine destek vermeyi keseceğini duyurmuştu.

Ancak bu karar başka bir problemin ortaya çıkmasına neden oldu. Dünyadaki bankaların çoğu, Windows XP işletim sistemini ATM'lerinde kullanıyorlar. XP'ye desteğin kesilmesi ve yamaların yayınlanmayacak olması bu ATM'lerin hacker'lara karşı savunmasız kalması anlamına geliyor. 

İngiltere'deki büyük bankaların her biri, (Lloyds Banking Group , Royal Bank of Scotland, HSBC, Barclays and Santander UK) ATM'leri yenilemek yerine, Microsoft'ta her yıl 100'er milyon dolarlık ödemeler yapmaya hazır olduklarını açıkladılar ki, bu rakam, bankamatikleri yenilmekten çok daha ucuza gelecek gibi görünüyor.

Microsoft ise henüz bu teklife cevap vermedi ancak öyle görünüyor ki, bankalara özel bir müşteri servisini hizmete sokarak, XP'den milyar dolarlar seviyesinde gelir elde etmeye devam edecek. Kısacası Microsoft yine dört ayağının üzerine düştü.

Resimlerle: 50 harika Windows 9 konsepti!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.