Önlenen otogar saldırısı girişiminde yeni görüntüler! Kıyafet oyunu...

İstanbul'da otogarda patlayıcılarla yakalanan iki şüphelinin yeni ortaya çıkan görüntülerde, kıyafetlerini birbirleri ile değiştirdikleri görülüyor.

30 Nisan 2021, Cuma 08:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul'da bombalı saldırı hazırlığındayken yakalanan İ. Z. ve Y. S.'nin güvenlik kamerasına yansıyan yeni görüntüleri ortaya çıktı. 

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, şüphelilerin kıyafetlerini birbirleri ile değiştirdikleri belirlendi. 

Ters yönden gelerek aynı perona giren iki şüphelinin, 5 dakika sonra çıktıklarında birbirlerinin kıyafetlerini giydikleri görülüyor.

Güvenlik kamera görüntülerine göre; İstanbul Polisi tarafından beş kilogram patlayıcıyla suçüstü yakalanan teröristlerden İ.Z., akşam saatlerinde yakalandıkları 28 Nisan Çarşamba günü 14:21 sıralarında keşif yapmak ve patlayıcıları otogarda yerleştirecekleri noktaları belirlemek için geldikleri 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda 37 numaralı perona giriş yapıyor.

Ardından; sadece 10 dakika sonra Y.S. isimli terörist saat 14:31 sıralarında aynı perona giriş yapıyor. Peron içerisinde yaklaşık beş dakika duran teröristler saat 14:36 sıralarında birbirlerinin üzerindeki kıyafetleri değişmiş vaziyette perondan çıkıyor ve ters istikametlere doğru yürüyorlar.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: PKK'dan kaçıp teslim olan terörist ailesiyle buluştu