Online flört uygulamalarında en çok hangi sorular soruluyor?: Bekarların en merak ettiği sorular

Biriyle tanışırken onun hakkında en çok neyi merak edersiniz? Birinin hakkında edindiğiniz hangi bilgiler onunla bir ilişki yaşayıp yaşamayacağınızı belirler? Ya da size hangi soruların sorulmasını istersiniz? Türkiye’de ilişki arayan bekarların en çok merak ettiği soruların bir listesini çıkarıldı.

08 Ocak 2021, Cuma 12:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Devir değişse bile karşınızdaki hakkında daha fazlasını öğrenmenizin, onu daha iyi tanıyabilmemizin değişmeyen tek bir yolu var: Daha çok soru sormak. Sorulara verilen cevaplar aslında birinin bize ne kadar uygun olup olmadığını anlamamızı sağlıyor. Mesela “Hafta sonlarını evde televizyon karşısında geçiririm” diyen biri ile “hafta sonları gezmezsem haftam kötü başlar” diyen birinin ilişki öncesi bunu bilmesi iyi olacaktır.


Tabii ki herkesin merak ettiği sorular başka. Peki, karşımızdaki hakkında en çok neleri bilmek istiyoruz ve hangi sorulara cevap vermeyi seviyoruz? Arkadaşlık uygulaması OkCupid ilişki arayan üyelerine sorular soruyor ve bu sorulara verdikleri cevaplara göre insanların birbiriyle ne kadar uyumlu olduklarını hesaplıyor.

Astroloji ve kıskançlık

Astroloji ve kıskançlık

Bekarların en çok yanıt verdiği verdiği soruların başında, “Birinin burcu sizin için önemli mi?” sorusu geliyor. Soruya cevap verenlerin yüzde 35’i “Evet” demiş. Kadınlarda “Evet” diyenlerin oranı yüzde 41, erkeklerdeyse yüzde 35. Anlaşılan astroloji hala ilişkilerde önemli bir rol oynamaya devam ediyor. Bekarların bir diğer en çok yanıt verdiği soruysa “İlişki içindeki kıskançlık sağlıklı mıdır?” Soruya cevap verenlerin neredeyse yarısı (%49), “Hayır” cevabını vermiş. 

Sigara kullanımı

Sigara kullanımı

En sık cevaplanan sorular arasında, “Sigara kullanır mısınız?” sorusu da var. 5,4 milyondan daha fazla kez cevaplanmış. Bunun en önemli sebeplerinden biri sigara içmenin belirgin bir özellikle olması. Sigara içmeyen biri sigara içen biriyle birlikte olmak istemeyebilir ya da sigara içen biri bunun bir arkadaşlık sitesinde önceden bilinmesini isteyebilir. Sigara içmeyi itici bulanların oranı yüzde 40. Kadın erkek yanıtlarına baktığımızda ise erkekler (%42) kadınlara (%33) oranla sigara içmeyi daha itici buluyor. 

'Çalışıyor musunuz?'

'Çalışıyor musunuz?'

En çok yanıt alan sorularda liste başlarından bir diğeri de “Şu an da bir işte çalışıyor musunuz?” Buradan hem insanların bir iş ve dolayısıyla sorumluluk sahibi olduklarının bilinmesini istediğini hem de karşı tarafın iş durumunu önemsediğini anlayabiliyoruz. 

Meslekler

Meslekler

Bir profilde de insanların ilk baktıkları yerlerden biri meslekler. Bir diğer en çok cevaplanan sorulardan biri de “Borç içinde olan biriyle birlikte olur musunuz?” Katılanların neredeyse üçte biri (%34) bu soruya “Hayır” yanıtını vermiş. Yüzde 42’lik kesimse bunu önemsiz bulmuş. Geriye kalanlar yüzde 24 ise borcun ödenebilir olması halinde bunu problem olarak görmüyor. 

Hangi zeka türü?

Hangi zeka türü?

Bir diğer en çok yanıt alan soru da zekayla ilgili. Zeka sizin için ne kadar önemli? İlişki arayan insanların en çok yanıtladığı sorular arasında olduğuna göre bunu fazlasıyla umursuyoruz. “Hangi zeka türü sizin için daha önemlidir” sorusuna insanların yüzde 34’ü analitik, yüzde 42’si sosyal, yüzde 24’ü ise görsel zekaya önem verdiğini belirtmiş. Zekanın dış görünüşten daha önemli olduğunu düşünenlerin oranı ise yüzde 82. Anlaşılan burçlar, iş, kıskançlık ve zeka bekarlar arasında en popüler konular. Peki ya siz? Sizin için de öyle mi?


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en çok flört edilen günü sizce hangisi?