Online gezilebilecek 5 müze

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle pek çok ülkede hayat durdu. Konserler, etkinlikler, sanatsal faaliyetler, maçlar iptal edildi. Müzeler kapatıldı. Pek çok müzeyi, internet üzerinden online gezebilirsiniz. İşte online gezebileceğiniz müzeler.

16 Mart 2020, Pazartesi 12:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ayasofya , İstanbul

Ayasofya , İstanbul

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen mekanı olan Ayasofya'yı online olarak sanal turla gezmek mümkün.

Gezmek için tıkla

Panorama 1453

Panorama 1453

İstanbul'un fethinin canlandırıldığı bu müzede hoparlörlerden gelen savaş sesleri ve mehter marşları ziyaretçilerin kendilerini savaşın ortasında hissetmelerinde büyük etki yapıyor.

Gezmek için tıkla

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı

İstanbul’un içinde ayrı bir şehir. Sarayburnu’ndaki enfes konumu da; Osmanlı sultanlarının ikametgâhı, devletin yönetim ve eğitim merkezi Topkapı Sarayı’nın ihtişamını artırıyor. Osmanlı Devleti'nin idari yapısını anlamak, saray yaşamını gözlemlemek ve olağanüstü koleksiyonlarına tanıklık için görülmeli. Sade mimarisinin ardındaki ışıltılı hazineler ve ilgi çekici hikâyelerle şaşırtan Topkapı Sarayı, ziyaretçi sayısı en yüksek müzelerden.

Gezmek için tıkla

Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı

İstanbul'un görkemli tarihsel yapılarından birisi de Ayasofya’nın güneybatısında bulunan Bazilika Sarnıcı’dır. Bizans İmparatoru I. Justinianus (527-565) tarafından yaptırılan bu büyük yeraltı sarnıcı, suyun içinden yükselen ve sayısız gibi görülen mermer sütunlar sebebiyle halk arasında “Yerebatan Sarayı” olarak isimlendirilmiştir. Sarnıcın bulunduğu yerde daha önce bir Bazilika bulunduğundan, Bazilika Sarnıcı olarak da anılır.

Gezmek için tıkla


Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti

Bütünüyle benzersiz bir kent Eski efsanelere göre; Efes (Ephesus), Amazon adı ile bilinen kadın savaşçılar tarafından kurulmuştur. İsminin, Ana Tanrıça kenti anlamına gelen Arzawa krallığındaki bir kentten, Apasas’dan geldiği düşünülür.

Gezmek için tıkla


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koronavirüs salgını öncesi ve sonrası şaşırtıcı fotoğraflar