Online kıyafet alışverişi yapanlar dikkat!

Mağazalara geri dönmeye hazır değilseniz ancak çevrimiçi seçeneklerinizden bunaldıysanız, kolay ve virüssüz alışveriş için bu ipuçlarına göz atın.

30 Ekim 2021, Cumartesi 12:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ÖLÇÜLERİNİZİ ALIN, ÖLÇÜ TABLOLARINA BAKIN

ÖLÇÜLERİNİZİ ALIN, ÖLÇÜ TABLOLARINA BAKIN

Bedenler markaya bağlı olarak büyük ölçüde değiştiğinden, çevrimiçi kıyafet alışverişinde en büyük endişe genellikle uyumdur. Sorunu ortadan kaldırmak için, ölçümlerinizi önceden yapın ve beden tablosunu kontrol edin. 

Hatta bazı sitelerin beden çizelgeleri, vücudunuzu tam olarak nerede ve nasıl ölçeceğinizi söyler, böylece doğru bilgilerle başlarsınız.

ÜCRETSİZ KARGO BULMAYI DENEYİN

ÜCRETSİZ KARGO BULMAYI DENEYİN

Birçok çevrimiçi mağaza, belirli bir miktardan fazla para harcarsanız ücretsiz gönderim sunar. İhtiyacınız olan kıyafetleri bir kerede satın alın ve nakliye masraflarından gömleğinizi kaybetmeyin

İNCELEMELERİ OKUYUN

İNCELEMELERİ OKUYUN

İncelemeler, giysilerin dayanıklılığını, geldikleri durumu, rahatlıklarını ve çoğu zaman beden tablosuna ne kadar uygun olduklarını kanıtlayabilir. 

Bazı incelemeler ayrıca müşterilerden gelen resimleri de içerir.


MALZEMELER HAKKINDA BİLGİ EDİNİN

MALZEMELER HAKKINDA BİLGİ EDİNİN

Bu ipucu, ilk kez çevrimiçi alışveriş yapanlar için sezgisel olmayabilir, çünkü bir mağazada malzemeye erişmek kolaydır, ancak giysinin uyumunu, görünümünü ve dokusunu belirlemek için kumaşı kontrol etmek önemlidir.

Bir giysinin neyden yapıldığını bilmek, giydiğinizde giysilerin nasıl küçüleceğini, esneyeceğini ve hissedeceğini düşünmenize yardımcı olur.

SONUÇLARI FİLTRELEYİN

SONUÇLARI FİLTRELEYİN

Çevrimiçi mağazalar, depolama sınırı olmadığı için fiziksel mağazalardan daha fazla seçenek sunma eğilimindedir. 

Çok sayıda seçenek ezici olabilir. 

Çoğu site, aramanızı boyuta, stile, maliyete vb. göre daraltabilen ve alışveriş deneyiminizi daha verimli hale getiren filtreler sunar.


İADE POLİTİKASINI OKUYUN

İADE POLİTİKASINI OKUYUN

Bu ipuçlarını göz önünde bulundurduğunuzda, eğer iade politikasını biliyorsanız çevrimiçi satın aldığınız giysilerden memnun değilseniz hiç sorun yaşamazsınız.

Sadece istenmeyen kıyafetleri verilen süre içinde geri gönderdiğinizden emin olun. Bir mağaza iadelere izin vermiyorsa, başka bir yere bakmayı düşünün. Sitedeki herhangi bir sayfanın altında genellikle iade politikasına bir bağlantı bulabilirsiniz.

TESLİM ZAMANINI KONTROL EDİN

TESLİM ZAMANINI KONTROL EDİN

Giysilerin size ulaşması yaklaşık üç hafta sürebilir - uluslararası alışveriş yapıyorsanız daha uzun. 

Normalde, bu önemli bir şey değildir; sadece etkinlikten bir gün önce arkadaşınızın düğünü için ihtiyacınız olan elbiseyi almamayı unutmayın.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İyi görünen iç çamaşırları giymeniz için 4 neden