Online pandemi filmi Shutdown: Sibel Kekilli video konferans ile oynadı

Türk asıllı Alman oyuncu Sibel Kekilli, koronavirüs pandemisinin anlatıldığı Shutdown filminde rol aldı. Filmin en büyük özelliği, çekimlerin video konferans üzerinden yapılmasıydı. Oyuncuların fiziksel olarak hiç yan yana gelmediği 85 dakikalık filmin henüz nerede ve nasıl gösterileceği netlik kazanmadı.

17 Şubat 2021, Çarşamba 11:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türk asıllı Alman oyuncu Sibel Kekilli, pandemiyi konu alan komedi filmi Shutdown'da oyunculuğunu video konferans ile gösterdi. Kekilli, böyle bir deneyimin çok yorucu olduğunu, Alman haber ajansı DPA'ya anlattı.

Yönetmenliğini Wolfgang Panzer'in yaptığı film, koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık bir sene önce yaşanan ilk kısıtlama dönemini konu ediyor. Kekilli'nin söz konusu filmde canlandırdığı Sarah isimli etkinlik organizatörü, işsiz kaldığı için evlere yiyecek servisi yapan bir şirket kurmak istiyor ancak bu, ayrıldığı erkek arkadaşı yüzünden hiç de kolay olmuyor.

Birbirlerini sadece ekrandan gördüler

Birbirlerini sadece ekrandan gördüler

NTV'de yer alan habere göre, Sibel Kekilli ve filmde eski erkek arkadaşını oynayan aktör Kostja Ullmann, Münih, Chiemgau ve İsviçre'de çekilen filmde birbirlerini sadece ekrandan görmüş. Çekimler sırasında yönetmenin isteklerini oyunculara sadece dijital yoldan aktardığı ve zaman zaman internet bağlantısındaki sıkıntılar nedeniyle büyük sorunlar yaşandığı belirtiliyor.

"Olağan bir delilik"

"Olağan bir delilik"

Filmin bu şekilde çekilmiş olmasını olağan bir delilik olarak nitelendiren Kekilli'nin başrolde olduğu ve tüm oyuncuları sadece video konferans yaparken gösteren 85 dakikalık ekran filminin nerede, ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. Ancak Wolfgang Panzer için işin en zorlu kısmı yeni başlıyor ki bu da, sayısız görüntünün filme dönüştürüleceği post prodüksiyon aşaması oluyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngilizcenizi geliştirmek için izleyebileceğiniz kolay seviye 10 dizi