'Onu aklımdan çıkaramıyorum, başkasıyla birlikte olamıyorum'

Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz, 19 Şubat 2020 tarihli POSTA Gazetesi yazısında, okurlarından gelen soruları cevapladı.

19 Şubat 2020, Çarşamba 09:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Herkese sevgili gözüyle bakıyorum

Herkese sevgili gözüyle bakıyorum

18 yaşında bir genç kızım. Tanıştığım, gördüğüm, biraz muhabbet ettiğim herkese sevgili adayı gözüyle bakıyorum. Daha tanışır tanışmaz kendime “Acaba bundan iyi sevgili olur mu, biz birlikte olsak nasıl olur?” gibi sorular soruyorum. Bu arada bunları yapıyorum ama şimdiye kadar da hiç sevgilim olmadı. Çevremdekiler beni güzel buluyor ama ben “Madem bu kadar güzelim niye sevgilim yok?” diyorum. Beni erkekler hep, kendi sevgililerini kıskandırmak için kullandı.

● UNUTULMAZIM

Daha aşk yolunun çok başındasın. Karşına çıkan erkekler için “Acaba sevgili olur mu?” diye düşünmen bundan kaynaklanıyor. Tabii arkadaşlarının sevgilisi olup da senin hâlâ daha bir sevgili bulamamanın da bunda etkisi var. Zaman içinde elbette bir sevgilin olacak. Elbette sevecek, sevileceksin. Yalnız bu kıskandırmak için kullanılma durumunu pek anlayamadım. Birileri sana silah zoruyla bunu yaptırmıyor herhalde. Öyleyse neden onlara izin veriyorsun? Her şeyden önce sevgilisinden daha yeni ayrılmış erkeklerden uzak dur. Hele hele sen hoşlanmıyor ya da sevmiyorsan kimseyle iş olsun diye birlikte olma.

'Üzmek istemiyorum' diyerek ayrıldı

'Üzmek istemiyorum' diyerek ayrıldı

2 yıldır tanıdığım erkekle son 3 aydır bir şeyler yaşamaya başladık. Buna tam bir sevgililik ilişkisi diyemeyiz. Dışarıda pek buluşmuyoruz. Genellikle onun evine gidip sevişiyoruz. Ben bu durumdan şikayetçi değildim ve kabullenmiştim. Yalnız artık beni aramayı bıraktı ve “Sen diğer kızlar gibi değilsin. Üzülmeni istemiyorum, bu yüzden seninle devam edemiyorum” dedi. Ama ben böylesine bile razıydım ve onu hiçbir zaman sıkmadım, baskı yapmadım. Bir anda neden değişti?

KARMEN

Cinselliğe dayalı ilişkilerde bitiş çabuk gelir. Çünkü sizi bağlayan şey tamamen tenseldir. Kalbe ve ruha dayalı olmadığı için de yüzeyseldir. Doğal olarak bunun bir süresi vardır ve genellikle de bu süre kısadır. Bunu daha fazla sürdürmenin anlamı olmayacağını düşünmüş. Senin beklentiye girebileceğini fark etmiş. Nitekim sen böyle olsa bile devam etmeye razı olduğuna göre, aslında “Belki bir gün sevgili de oluruz” düşüncesi içindesin. Neyse, bunda utanacak bir şey yok. Yaşandı ve bitti.

Aklımdan çıkaramıyorum

Aklımdan çıkaramıyorum

24 yaşındayım ve 3-4 yıldır bir kızla beraberim. Önceleri sevgiliydik ve ayrıldık. Ayrılmayı o istedi. Sonra yine aradı ve görüşmeye başladık. Şimdi o benimle olmak istiyor ama ben istemiyorum. Sanki içimde bir şeyler tükendi. Fakat onu istemediğim halde içim öyle demiyor. Onu aklımdan çıkaramıyorum, başkasıyla birlikte olamıyorum. Kendimi bu kadar bağımlı hissetmek beni çok yoruyor.

● MURAT

Alışkanlıklar, anılar, yaşanmışlıklar... Şu an seni ona bağlayan şeyler bunlar. Arada aşk kalmamış. Birlikte olma isteği bile kalmamış. Şu anda içinde bulunduğun durumdan kurtulmak biraz zaman alacak ama başaracaksın. Burada en önemli şey, bu süreçte bir başkasıyla birlikte olmaman. Çünkü şu an hayatına girecek kişi sadece bir yara bandı vazifesi görecek. Büyük olasılıkla ona da yazık edeceksin. Bu dönemi, yalnız atlatmalısın. Tabii atlatabilmen için, bu ayrılığı kesinlikle kabullenmen ve geri dönüşü olmayacağını kendine kabul ettirmen gerekiyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşkınızı canlı tutun, ilişkiniz uzun olsun