Onur Süt 41. yaşına yeni yatırımlarla hazırlanıyor

Onur Süt 2021’i yatırım ve büyüme yılı ilan etti.

28 Ocak 2021, Perşembe 16:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Onur Süt: 40 yıldır değişmeyen lezzet serüveni

Onur Süt: 40 yıldır değişmeyen lezzet serüveni

1970 yılında Ferit Gündoğdu tarafından kurulan Onur Süt, bugün Türkiye’nin sayılı peynir üreticilerinden. Klasik Beyaz peynir, Taze Kaşar peyniri, İzmir Tulumu, Örgü, Çeçil, Dil peyniri, Lor, Tereyağ üretiminin yanı sıra Mozzarella ve Çubuk peynirini de ürün gamına ekleyen firma, 41. Yılını kutlayacağı 2021 yılına iddialı ürünlerle ve yeni yatırımlarla girmeyi planlıyor. 

Onur Süt’e ait; Onur, 10süt, FG/Ferit Gün, Paşaköy Çiftliği ve Onur Bi’lokma markaları tüketicinin tercih ettiği, talep gören markalar. Zincir mağazaların raflarında bulunan bu markaların haricinde birçok mağazaya da private label üretimler gerçekleştiren Onur Süt, 650 çalışanı, günlük 600 ton süt işleme kapasitesiyle dikkat çekiyor. 

25 bin metrekare açık, 10 bin metrekare kapalı alandan oluşan Onur Süt gıda üssünde en ileri teknolojiyle, her safhada hijyen ve gıda güvenliği proseslerine uyarak üretim gerçekleşiyor. Ege ve Marmara bölgesinin en doğal sütleriyle üretilen peynirlerin formülü ve lezzeti 40 yıldır değişmeden korunuyor, 25.000 satış noktasında tüketiciyle buluşuyor.


10 süt Çiftliği Marmara’nın en büyüğü

10 süt Çiftliği Marmara’nın en büyüğü

Gündoğdu ailesinin bir yatırımı olan firmada bugün 3. nesil işbaşında. Onur Gündoğdu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Onur Süt, tamamlandığında Marmara Bölgesi’nin en büyük çiftliklerinden biri haline gelecek 10süt Çiftliği’nde çalışmaları hızla sürdürüyor. Bugüne kadar 15 milyon USD harcanan çiftlikte tam otomasyonlu bir sistem kuruluyor. 2.000 sağmal inek, toplamda 6.000 hayvan kapasiteli çiftlikten günlük 60 ton süt üretimi öngörülüyor. 10süt Çiftliği’nin tamamlanmasıyla, buradan elde edilen sütler, özel ürünler olarak tüketiciyle buluşacak. 

Yeni yatırımlar 2021 yılıyla hızlanacak

 41. yaşına girmeye hazırlanan Onur Süt’ün Yönetim Kurulu Başkanı Onur Gündoğdu; “Yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Gerek 10süt Çiftliği’miz, gerekse full otomasyonlu yeni fabrika yatırımlarımızla, Onur Süt’ü yakın bir zamanda sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da önemli bir aktör olarak göreceksiniz. Çünkü biz, sadece işimize odaklandık, Türkiye’nin lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmayı kendimize misyon olarak seçtik” dedi. 


Onur Süt yeni pazarlarda

Onur Süt yeni pazarlarda

Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden Onur Süt, Ortadoğu pazarına hızlı bir giriş yaptı. Türk lezzetlerini bu pazarların yanında Türk dünyasına, Afrika ve Avrupa ülkelerine de ulaştırmayı hedefliyor. 2021 yılıyla birlikte yeni ürünlerinin lansmanını gerçekleştirecek olan firma bölgesel bir güç olma yolunda ilerliyor. Onur Süt’ün dış pazarlardan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ferit Gündoğdu, “Ortadoğu’daki tüketicilerden ürünlerimizle ilgili çok olumlu dönüşler aldık. Pazarın bu talebi, yüklü miktarda ihracat bağlantıları yapmamızın önünü açtı. Buradaki varlığımızı gün geçtikçe artıracağız. Ayrıca kısa vadede Türkiye’yle iyi ilişkileri olan Afrika ülkelerine açılmayı hedefliyoruz. Kim bilir belki ilerleyen günlerde burada fabrika açmayı bile değerlendirebiliriz.” dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER "Bugün ne pişirsem" diyenlere günün menüsü (28 Ocak 2021)