Babalar yalnız değilsiniz! İşte erkekler için hamilelik rehberi

Hamilelik deyince akla hep anne adayı ve bebek gelir değil mi? Bebeğin varlığını öğrendiği an yaşam tarzı ve duyguları değişenin bir tek anne olduğunu düşünürüz. Peki babanın bebek haberini aldıktan sonra yaşadığı duygusal değişim ya da yaşamsal farklılıkları hiç düşündünüz mü?

Son Güncelleme:
A A
Babalar yalnız değilsiniz! İşte erkekler için hamilelik rehberi

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Mutlu, bu noktaya dikkat çekerek baba adaylarının ve onların çevresindeki herkesin farkındalığını artıracak bir kitaba imza attı: Erkekler İçin Hamilelik Rehberi. Bugüne değin zihinlerde oluşan anne-baba algısını kıran bu müthiş kitap ile düşünülen baba algısının ne kadar farklı olduğunu görecek ve çok şaşıracaksınız. 

BABALAR HEP ARKA PLANDA KALIYOR

Baba olmayı planlayan, baba olmaya hazırlanan veya babaların annenin yaşadığı hamilelik sürecinde duygularını ve yaşadığı değişikliği anlayabilmek isteyen her bireyin mutlaka okuması gereken kitabın yazarının hem jinekolog hem de baba olması kitaba ayrı bir farklılık katıyor.

Op.Dr. Hüseyin Mutlu, kitabı yazma fikrinin nasıl oluştuğunu şu sözlerle anlattı: "Çocuk sahibi olma kararıyla birlikte çiftler arasındaki ilişki bambaşka bir yön alır. Günümüzde anne kadar 9 aylık hamilelik periyodunda pek kimse farkında olmasa da erkekler de değişim geçiriyor. Eşlerinin değişen hormonal, bedensel ve duygusal değişimleriyle birlikte erkeklerde de aşırı sabır ve hoşgörü mekanizması gelişiyor. Günümüzün babaları da en az anne kadar bebekleri ile ilgili endişeleniyor ve onları merak ediyor. Anne adaylarının her şeyi sorgulanırken hatırı bile sorulmayan hep babalardır.” 

BAŞUCU REHBERİ OLACAK

Babaların 40 haftalık süreçteki yalnızlığını fark eden Op.Dr. Hüseyin Mutlu'nun kaleme aldığı, Akis Kitap tarafından yayınlanan “Erkekler İçin Hamilelik Rehberi” daha iyi bir baba olmak isteyen erkekler için bir başucu rehberi olmayı hedefliyor. Kitap, sadece baba adaylarına değil onları anlamak isteyen tüm aile bireylerine de ışık tutacak.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Damal'da hava açınca Atatürk'ün silüeti görüldü