Operasyonda yaralanan teröriste askeri helikopterle sevk

Tunceli merkeze bağlı Kutu Deresi'nde 13 PKK'lının etkisiz hala getirildiği hava destekli operasyonda yaralı olarak ele geçirilen Suriye'nin Kobani nüfusuna kayıtlı kadın PKK'lı terörist 'Roza Kobani' askeri helikopterle hastaneye sevk edildi

19 Ekim 2016, Çarşamba 16:55 Son Güncelleme:
A A
Operasyonda yaralanan teröriste askeri helikopterle sevk
Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgiye göre, 2 gün önce Kutu Deresi bölgesinin iç kesimlerinde operasyonda olan askerler, saat 15.00 sıralarında bir grup PKK'lı terörist ile ormanlık ve sarp bir alanda karşılaştı.
 

SURİYE'NİN KOBANİ İLÇESİ NÜFUSUNA KAYITLI


Çıkan çatışmada 1 uzman çavuş yaralandı. Çatışma alanında bulunan terör örgütü mensupları kaçarak bölgeyi terk ederken, bacağından yaralanan Suriye'nin Kobani ilçesi nüfusuna kayıtlı 17 yaşındaki kadın terörist kaçamadı. Ateşi kesen askerlerin 'teslim ol çağrısında bulunduğu 'Roza Kobani' kod aldı kadın terörist teslim oldu. 
 

ASKERİ HELİKOPTER İLE SEVK EDİLDİ 


Askerler içinde yer alan sağlık ekibinin ilk müdahaleyi yaptığı yaralı kadın terörist, bölgeye çağrılan askeri helikopter ile Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Tedavisinin ardından Tunceli il Jandarma Komutanlığı'na götürülen kadın teröristin sorgusu sürüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 13 saat sonra enkaz altından kurtarıldı