Operasyondan acı haber

Operasyondan acı haber

Süleyman Şah Saygı Karakolu'na yönelik operasyonda 1 asker şehit oldu

22 Şubat 2015, Pazar 09:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye’nin ülke dışındaki tek toprağı olan Süleymanşah Saygı Karakolu’nda görev yapan personelin tahliyesi sırasında bir asker şehit oldu.

Yetkililerden elde edilen bilgilere göre tahliye operasyonu sırasında yaşanan trafik kazasında bir asker şehit oldu. Şehit olan askerin, muhabere astsubayı olarak görev yapan Trabzon Maçka nüfusuna kayıtlı Halit Avcı’nın olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan acı haberin ardından sosyal medyadan başsağlığı mesajı yayınladı. Erdoğan şunları söyledi:

ERDOĞAN ŞEHİT AİLESİNİ ARADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şah Fırat Operasyonu sırasında kaza sonucu hayatını kaybeden Şehit Başçavuş Halit Avcı'nın ailesini telefonla arayarak taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehidin babası Mustafa Avcı’yla görüştü. Halit Avcı’nın hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit babasıyla yaptığı telefon görüşmesinde, merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına ise sabır ve metanet dileğinde bulundu. Baba Mustafa Avcı’nın, bu kederli günlerinde aileyi bizzat arayarak acılarını paylaşmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ettiği belirtildi.

EŞ HAMİLE

Kaza neticesinde hayatını kaybetmiş olan Şehit Başçavuş Avcı’nın geride kalan eşinin hamile olduğu da öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul sokaklarında son durum!