Operatör devlerinden RIM'e müthiş destek

Cep devinin "mucize yaratmasını" beklediği yeni cep canavarına, daha tanıtılmadan iyi haber geldi!

12 Ocak 2013, Cumartesi 15:00
A A

BlackBerry üreticisi RIM'in, son zamanlarda tarihinin en iyi günlerini geçirmediği kesin. Pazar payı iyiden iyiye daralan şirket, Apple ve Android cihazlarla yarışabilmek konusunda şimdiye dek pek başarılı değil.

Bu darboğazdan bir an önce kurtulmak isteyen RIM'e sevindirici haber ise hiç beklemediği yerden geldi. Ünlü operatör şirketleri, çıkış tarihi 2013'e ertelenen BlackBerry 10'dan bir hayli umutlu olduklarını açıkladılar.

O2, Three ve Vodafone gibi devler, yeni yılda BlackBerry 10'u duyurmaktan mutluluk duyacaklarını belirterek RIM'in yüzünü güldürdü. BlackBerry 10 henüz resmi olarak tanıtılmadan RIM'in böyle bir destekle karşılaşması, zor günler geçiren şirket için şüphesiz bir doping etkisi yaratacaktır.

Ancak RIM'in iPhone ve Android cihazlarla yarışmaktansa, öncelikli olarak hesaba katması gereken ilk şey Windows Phone olacak. Zira birçok analist, Windows Phone'un kısa süre içinde BlackBerry'nin pazar payını geçerek en çok kullanılan üçüncü işletim sistemi olacağını düşünüyor.

Resimlerle: Karşınızda Çin işi BlackBerry - Nokia kırması

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.