ORAN Kalkınma Ajansı, Yozgat’ta toplandı

ORAN Kalkınma Ajansı, Yozgat’ta toplandı

20 Mayıs 2019, Pazartesi 14:15
A A
ORAN Kalkınma Ajansı, Yozgat’ta toplandı

YOZGAT, (DHA) - ORTA Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın başkanlığında, Sivas Valisi Salih Ayhan ve Yozgat Valisi Kadir Çakır’ın katılımı ile Yozgat’ta gerçekleştirildi.
Yozgat Valiliği’nde düzenlenen toplantı, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başladı. Vali Günaydın, “Bizler Kalkınma Ajansı olarak, her üç ilimizde de faaliyet gösteren gerek özel sektör, gerekse kamu sektöründe ekonomimize katkı sağlayacak projelere destek vermek için ayda bir toplanıyoruz. İllerimizin her alanda gelişmesi için değişik projeler hazırlıyoruz. Biz şunu arzu ediyoruz, ülkemizin ve illerimizin ekonomisine katkı sağlamak, istihdamı, üretimi artıracak projelere her zaman kapımız açık, desteğimiz her zaman hazır. Bu nedenle biz bu projeleri bekliyoruz. Girişimcilerimize, kamu kurumlarımıza buradan sesleniyoruz. Proje konusunda daha çok çalışıp gayret göstermeniz lazım. Uygun şekilde projeleri hazırlamalarını bekliyoruz. Biz ayakları yere sağlam basan, gerçekten katkı sağlayacak projeleri desteklemek istiyoruz” dedi.
Yapılan açılış konuşmasının ardından, projelerin görüşülüp karara bağlanması amacıyla toplantı basına kapalı olarak devam etti.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sorgun'da kamyon ile otomobil çarpıştı: 5 yaralı