Orası da işe yarayacak!

Tabletlerin neredeyse hiç işe yaramayan bu kısmı, Microsoft'un patentiyle işe yarar hale gelecek!

19 Kasım 2013, Salı 16:00
A A

Microsoft, yeni patenti sayesinde Surface tabletine eşsiz bir özellik daha kazandırabilir. Yeni yayınlanan patent, tabletinizi tutarken elinizin nerede olduğunu algılamayı ve işlevleri buna göre sunmayı açıklıyor.

Patent, Surface tabletten açıkça bahsetmese de Microsoft'un onu tabletinde kullanmayı düşündüğünü tahmin etmek zor değil. Aşağıdaki resimde tabletin onu neresinden tuttuğunu algıladığını ve sanal klavyeyi elinizin bulunduğu yere göre konumlandırdığını görüyoruz. Tableti kavramak dışında pek işe yaramayan ekran kenarlarını işlevsel hale getirmek, Surface'i diğer firmaların tabletlerinin önüne çıkarabilir.


Orijinal adı "Grip-Based Device Adaptations" olan sözkonusu patent için başvuru 20.05.2013 tarihinde yapılmış. Patentin yayınlanma tarihi ise 14.11.2013. Microsoft'un böyle bir teknolojiyi cihazlarında kullanması, kullanıcı deneyimini geliştirdiği gibi onu rakiplerinden ayırt eden yeni bir özelliğe kavuşturabilir.

Resimlerle: 2013'ün tabletleri!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.