Ordu’da yaralar sarılıyor

Ordu’da yaşanan sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Bölgede hasar tespit ve onarım çalışmaları devam ediliyor. Ayrıca tarım arazileri ile ilgili de zarar tespit çalışmaları yapılıyor

Son Güncelleme:
A A

Ordu’da meydana gelen sel felaketi sonrasında bölgedeki hasar tespit ve onarım çalışmaları devam ediyor. 

HEYELAN RİSKİ DEVAM EDİYOR

HEYELAN RİSKİ DEVAM EDİYOR

Yağışın durmasıyla birlikte bölgedeki derelerin su seviyelerin de de azalma meydana geldi. Ancak aşırı yağmur nedeniyle toprağın suya doymasıyla nedeniyle heyelanla ilgili risk devam ediyor. 

TRAFİK AKIŞI KONTROLLÜ OLARAK SAĞLANIYOR

TRAFİK AKIŞI KONTROLLÜ OLARAK SAĞLANIYOR

Ayrıca heyelan ve yıkılan köprüler nedeniyle ulaşımda aksama yaşanan yollarda da kontrollü olarak trafik akışı sağlanıyor. Bu bölgelerde de yollarda da temizlik çalışmaları devam ediyor.

YETKİLİLER İNCELEME YAPIYOR

YETKİLİLER İNCELEME YAPIYOR

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Arslan Soydan ve Hasan Kozoğlu ile oda üyeleri Ünye ilçesindeki tarım arazilerinde incelemelerde bulunarak selin verdiği zararın boyutunu gözlemledi. 

DURUM TESPİTİ YAPILDI

DURUM TESPİTİ YAPILDI

Grup, fındık ve sebze bahçelerinde inceleme yaptı. Soydan ve Kozoğlu, Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman ve Fatsa Ziraat Odası Başkanı İbrahim Ethem’den bilgi aldı. Soydan ve Kozoğlu, çiftçilerle bir araya gelerek durum tespiti yaptı.

"CİDDİ HASARLAR MEYDANA GELDİ"

"CİDDİ HASARLAR MEYDANA GELDİ"

Selden zarar gören esnafları ziyaret ettikten sonra açıklama yapan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, "Bölgemizde ciddi hasarlar meydana geldi.İlçe kaymakamlıkları hasar tespitine başladı. Bizler de bunu takip ediyoruz. Ayrıca sosyal medyadan ve vatandaşlardan aldığımız bilgi ve görüntüleri alıp ilgili birimlere aktarıyoruz. 

"GENEL BAŞKANIMIZA ULAŞTIRACAĞIZ"

"GENEL BAŞKANIMIZA ULAŞTIRACAĞIZ"

Bir yandan da olası bir sele karşıda gerekli önlemlerin alınması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada yaptığımız çalışmalarımızı bir rapor halinde genel başkanımıza ulaştıracağız" dedi.

SAHİLLER TEMİZLENMEYE ÇALIŞILIYOR

SAHİLLER TEMİZLENMEYE ÇALIŞILIYOR

Ayrıca Ünye’de sel nedeniyle kısmen yıkılan Cevizdere Köprüsü’nde çalışmalar bugün de devam etti. Ünye Belediyesi tarafından sel sularıyla Karadeniz’e ulaşan ağaç parçaları da sahilden iş makineleri ile temizlenmeye çalışılıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Antalya'da sıcaktan bunalanlar sahillere akın etti