'Org. Başbuğ tutuklanmalı'

Eski milletvekili Mahmut Alınak, Org. İlker Başbuğ ve Albay Dursun Çiçek'in 'darbeye teşebbüs'ten tutuklanmalarını isteyeceğini açıkladı

29 Ekim 2009, Perşembe 16:45
A A

Mahmut Alınak, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yarın vereceği dilekçeyi basın mensuplarına elektronik postayla gönderdi.

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un söz konusu çalışmadan haberdar olduğu, hatta bu çalışmanın onun bilgisi dahilinde gerçekleştirildiğinin ileri sürüldüğünü kaydeden Alınak, dilekçesinde şöyle devam etti: "Madem ki bir anayasa var ve anayasaya göre herkes kanun önünde eşittir. O zaman Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Dursun Çiçek ve bu cuntada adları geçen tüm kişilerin derhal tutuklanmaları gerekmektedir.

İlker Başbuğ'un tutuklanmasının ne kadar zor, hatta imkansız bir iş olduğunun bilincindeyiz. Ancak herkes için geçerli olduğu söylenen kanunlar İlker Başbuğ ve öteki güç sahipleri için de geçerli olmalıdır. Eğer böyle değilse bunun da tarihe geçmesi gerekmektedir."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.