Orgazm hakkında bilmediğiniz 10 gerçek

Eğer orgazm olamıyorsanız size ve eşinize yardımcı olması için, Orgazm Cevapları Rehberi (The Orgasm Answer Guide) kitabından birkaç öneri

26 Şubat 2017, Pazar 13:34
A A

Bir erkeğin orgazma ulaşması için ortalama iki ila 10 dakika gerekirken, kadınların 20 dakikaya ihtiyacı var.

Orgazm süresi bakımından kadınlar çok daha şanslı çünkü erkeklerin orgazmı üç ila 15 saniye arasında sürüyor.

Orgazm kelimesinin aslı, Yunanca bir kelime olan Orgasmos'tan geliyor. Anlamı ise, hevesli ve heyecanlı olmak.

Erkek cinsel organının boyutu hiçbir önem taşımıyor çünkü yataktaki uyumun asıl belirleyicisi çift arasındaki çekim.

Kadınlar, orgazm olduktan sırada özellikle karın bölgelerinde bir hareketlenme hissediyorlar. Bu da, spermlerin yumurtaya ulaşmasını sağlayan hareketi tetikliyor. 

Yaş ilerledikçe orgazma ulaşma süreniz azalıyor.

Orgazm olurken beyninizin acı ve orgazmı kontrol eden kısımları aynı anda çalışıyor. Bu yüzden gülmek yerine hafif kızgın bir surat ifadesi ortaya çıkıyor.

Yaşadığınız bir orgazm, sadece iki veya üç kalori yakmanızı sağlıyor. Sevişme esnasında ise ortalama 50 kalori civarında enerji harcıyorsunuz.

Araştırmalar, orgazmın sağlığınızı olumlu etkilediğini ortaya çıkardı. Yaşam kalitenizin artması, ömrünüzün uzaması ve bağışıklık sisteminizin güçlenmesi bunlardan sadece birkaçı. 

Çok nadir olarak rastlansa da bazı erkekler orgazm anını çok kuvvetli yaşadıklarından bu esnada ölebiliyorlar. Bu olasılık, sevgililerini aldattıklarında daha da artıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.