Orgeneral Akar: Asla taviz verilmeyecek

Orgeneral Akar: Asla taviz verilmeyecek

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, 'Ege ve Doğu Akdeniz'de bir oldubittiye de asla izin verilmeyecek. Bunun için gerekli her türlü tedbir kararlılıkla alınmaktadır.' dedi

10 Nisan 2018, Salı 21:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "Ege ve Doğu Akdeniz'de bir oldubittiye de asla izin verilmeyecek. Bunun için gerekli her türlü tedbir kararlılıkla alınmaktadır." dedi. 

'ZEYTİN DALI HAREKATI DÜNYA ÜLKELERİNE ÖRNEK OLACAK ŞEKİLDE SÜRDÜRÜLÜYOR'


Orgeneral Akar, "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, icra edilen tüm faaliyetler, hem askeri hem insani değerler anlamında diğer dünya ülkelerine örnek olacak bir şekilde, BM kararları doğrultusunda, kullanılan silah ve mühimmat dahil uluslararası hukuka ve terörle mücadele esaslarına uygun, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak sürdürülüyor." dedi. 

'SİVİLLERİN CAN VE MAL EMNİYETİNİN SAĞLANMASI İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİR ALINMAKTADIR'


Akar, TSK'nın faaliyetlerine ilişkin, "Sivil/masum kişiler ile çevre, tarihi eserler ve kültürel yapılar, Türk Silahlı Kuvvetleri için dokunulmazdır. Bölgede yaşayan sivillerin can ve mal emniyetinin sağlanması için gereken her türlü tedbir alınmaktadır. Bundan sonra da huzur ve güven ortamının korunması konusunda asla taviz verilmeyecektir." ifadelerini kullandı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vali çağrı yaptı: Yarın işi olmayan dışarı çıkmasın