Orgeneral Hulusi Akar, Tunceli ziyaretinde Ahmet Yurt Dede ile de görüşmüş

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın, geçen ay Tunceli'deki birlik denetiminin ardından Hozat'ta tugay komutanlığı yaptığı sırada tanıştığı Ahmet Yurt Dede ile bir araya geldi

11 Nisan 2018, Çarşamba 13:03 Son Güncelleme:
A A
Orgeneral Hulusi Akar, Tunceli ziyaretinde Ahmet Yurt Dede ile de görüşmüş
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın geçen ay Tunceli'deki birlik denetiminin ardından, Hozat'ta tugay komutanlığı yaptığı sırada tanıştığı ve arkadaş olduğu Ahmet Yurt ile bir araya geldiği ve eski günleri yad ettiği öğrenildi.
 

TUNCELİ'DEKİ BİRLİKLERİ DENETLEMİŞTİ 


Orgeneral Akar, mart ayı sonunda Tunceli'deki birlikleri ziyaret etmiş, Hozat ilçesindeki "Kut-ül Amare Fatihi" olarak bilinen 51'inci Komando Tugay Komutanlığı'nda da denetlemelerde bulunmuştu. Akar, söz konusu birlikte, 1998-2000 yıllarında komutanlık yapmıştı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Orgeneral Akar, tugaydaki denetlemeleri sonrasında bir başka görüşme daha gerçekleştirdi. Akar, Hozat'ta Tugay Komutanı olduğu dönemde tanıştığı ve arkadaş olduğu Ahmet Yurt ile denetlemelerinin ardından bir araya geldi.
 

HULUSİ AKAR, AHMET DEDE İLE DE GÖRÜŞMÜŞ


"Ahmet Dede" olarak bilinen ve ilçenin tanınmış isimlerinden olan Yurt ile görüşen Orgeneral Akar, eski günleri yad etti. Sağlık durumu iyi olmayan Yurt'tan tedavi sürecine ilişkin bilgi alan Akar, eski arkadaşıyla bir süre sohbet etti. Yurt'a ziyareti sırasında 1999'dan itibaren bir dönem Hozat Belediye Başkanlığı yapan Güzel Doğan da eşlik etti.

Ziyaretin, Orgeneral Akar'ın görev yaptığı günlerden itibaren süre gelen dostlukları çerçevesinde nezaket amaçlı olduğu öğrenildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Savcı, Şule Çet kararı için sunduğu istinaf dilekçesini geri çekti