Orhan Gencebay Ahmet Hakan'a konuştu: Beni solcu bilirler...

Orhan Gencebay, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'la yemeğe çıktı, içini döktü. Ahmet Hakan ile gençlik yıllarına dair bir fotoğraf paylaşan Orhan Gencebay bazı açıklamalarda da bulundu

11 Haziran 2018, Pazartesi 11:32 Son Güncelleme:
A A

Orhan Gencebay Ahmet Hakan'la iftar da buluştu. Ahmet Hakan'la gençliğinden bir fotoğraf paylaşan Orhan Gencebay bazı açıklamalarda bulundu. İşte Ahmet Hakan'ın o yazısı:

''Kadromuz dardı:

Gazeteci Tahir Sarıkaya kardeşim, Orhan Baba, Sevim Emre Hanım, İsmail kardeşim. Biraz deştim Orhan Baba’yı...

'İlk plağını ne zaman çıkardın?', '70'lerde seni sağcı mı bilirlerdi, solcu mu?', 'İlk filmini hangi yönetmen çekti?' türü sorularla... Aldığım cevaplara göre yazıyorum:

- Sinemamızın büyük ustası Ömer Lütfi Akad var ya... Orhan Gencebay’ın ilk filmi 'Bir Teselli Ver'i çekmiş.

- Orhan Baba 70'lerde 'solcu' olarak bilinirmiş. Ferdi Baba ise 'sağcı' olarak bilinirmiş... Orhan Baba 'İkimiz de haksızlığa, adaletsizliğe vicdanımızla isyan ediyorduk. Niye böyle sınıflandırıldık, hâlâ bilmiyorum' diyor.

- Demirel'le sıkı ahbapmış. Özal’la saatler süren sohbetler edermiş. Erdoğan’ı 40 yıldır tanıyormuş... 'Millet kimi seçerse milletin sanatçısı olarak onun yanında olurum' diyor.

- Oktay Sinanoğlu’dan söz etmeye bayılıyor Orhan Baba... Bir de Samsun’daki geçmişini anlatmaktan çok hoşlanıyor.

Sarışın, mavi gözlü, sinema yıldızı gibi yakışıklı bir abisi var Orhan Baba’nın... Adı: Doğan... Mütevazı, sessiz, sakin biriymiş. Ortalığa çıkmayı pek sevmezmiş.

Bu arada 'Bana şöyle eskilerden bir fotoğrafını versene' dedim. Şu siyah beyaz fotoğrafı verdi. 'Karadeniz efesi gibisin burada' dedim. Güldü.''

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.