Ortaköy'deki gece kulübü önünde yaşanan çatışmanın görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul Ortaköy'deki bir gece kulübünde 1 kişinin ölümü, 2 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı çatışmanın görüntüleri ortaya çıktı

04 Nisan 2018, Çarşamba 14:59
A A
Ortaköy'deki gece kulübü önünde yaşanan çatışmanın görüntüleri ortaya çıktı
Ortaköy, Muallim Naci Caddesi üzerinde geçen hafta meydana gelen olayda içeride arkadaşları ile birlikte müşteri olarak bulunan 25 yaşındaki Alkan Uçarer, işyeri çalışanları ile kavga etmiş ardından dışarı çıkıp mekana doğru ateş açmıştı. Kapı önünde duran işyeri çalışanlarının da karşılık vermesi üzerine çıkan silahlı çatışma sonucu Alkan Uçarer vücuduna isabet eden 9 kurşunla hayatını kaybetmiş, iki kişi de çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.

Olay sırasında şarkıcı Hande Yener'inde içerde müşteri olarak bulunduğu öğrenilmişti.
 

OLAYLA İLGİLİ 7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI


Cinayet Büro Amirliği tarafından başlatılan soruşturmada polis olaya karışan 7 kişiyi gözaltına aldı. İşyerinde yapılan aramada 7 ruhsatsız silah ele geçirildi. Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen aralarında Osman K., Yigit U., Ahmet E., Mehmet A.'nın bulunduğu 7 kişi olayla ilgili sorgulandı. Şüphelilerin kapıda dururken birinin kendilerine doğru gelerek ateş ettiğini kendilerini korumaya çalıştıklarını söyledikleri öğrenildi.


ÖLENİNDE ÖLDÜRENLERİN  DE POLİSE GELİŞ KAYITLARI VAR


Öte yandan soruşturma sırasında olayda hayatını kaybeden Alkan Uçarer'in daha önceden kasten yaralama, tehdit, hakaret suçlarından polise geliş kaydı olduğu tespit edildi. Eğlence mekanının çalışanlarının ise yine kasten yaralama suçlarından daha önceden gözaltına alındığı öğrenildi.


 

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI


Bu arada olayla ilgili ortaya çıkan güvenlik kamera görüntülerinde Alkan Uçarer'in eğlence yerinden çıkışından çok kısa süre sonra geri dönerek ateş etmeye başladığı görülüyor. Eğlence mekanın kapısında duranların da karşılık vermesiyle silahlı çatışmaya dönüşen olayın görüntülerinde Alkan Uçarer'in silahını düşürerek yere düşmesi, ardından bir kişinin yere düşen silahı alarak ona ateş etmesi de yer alıyor.
 

4 KİŞİ TUTUKLANDI, 7 TABANCANIN KRİMİNAL İNCELEMESİ SÜRÜYOR


Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Osman K., Yigit U., Ahmet E., Mehmet A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 3 şüpheli ise serbest bırakıldı. Öte yandan olayla ilgili ele geçirilen 7 tabancanın ise kriminal polis laboratuvarında incelemeleri sürüyor. İnceleme sonucu hangi silahların Alkan Uçarer'in öldürülmesinde kullanıldığı tespit edilecek.

Ali AKSOYER / İSTANBUL (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in yaşamından derlenen en özel fotoğraflar