Oruçluyken diş ağrısı başlarsa ne yapılmalı?

Diş ağrısı başlı başlına korkunç bir durum olabiliyor. Özellikle de oruçluyken diş ağrınız tuttuysa kötü bir gün geçirme olasılığınız yüksek. Peki oruçluyken ağrıyan diş nasıl tedavi edilir? Diş Hekimi Pertev Kökdemir, diş ağrısını dindirmenin doğal yöntemlerini ve oruçluyken diş ağrısı başlarsa neler yapılması gerektiğini anlattı.

12 Mayıs 2020, Salı 13:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, eğer oruçluyken diş ağrınız başladıysa diş hekime gidene kadar ağrıyı hafifletmek için soğuk kompres uygulamasının yardımı olacağını söyledi.

Kesin çözümün diş hekimine gidip profesyonel yardım alıp tedaviye başlamak olduğunun önemini vurgulayan Kökdemir, bu süre içerisinde ağrıyı hafifletecek bazı doğal çözümler hakkında bilgiler paylaştı.


Diş ağrısına doğal çözümler

Diş ağrısına doğal çözümler

  • İlk önce dişlerinizi fırçalayın. Fırçalama çürüğe sıkışmış ve ağrıya neden olan besinleri uzaklaştırmaya yardımcı olur.
  • Sirkeli su ya da tuzlu su ile gargara diş ağrılarını kısmen uyuşturabilir. Bakterilerden temizler ve dezenfektan etkisi vardır.
  • Ayrıca dişlerinize iyi gelebilecek bitkisel ürünler karanfil, zerdaçal ve karabiber güçlü anti- bakteriyel ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Ancak diş etine zarar vermeyecek ölçüde dikkatli kullanılmalıdır. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adelet ve insan ahlakı