Örümcekler Fiber Ağ Ördü!

Dünyanın en güçlü fiberini üretebilmek için bir araya gelen bilim adamları örümceklere fiber iplikleri ördürtmeyi başardı.

12 Mayıs 2015, Salı 13:36
A A
Örümcekler Fiber Ağ Ördü!

İletişim teknolojilerinin her gün geliştiği günümüzde hızlı ve kesintisiz veri iletimi sağlamak için çalışan bilim insanları dünyanın en güçlü fiberini oluşturmayı başardılar.

Dünyanın en güçlü fiberini üretebilmek için bir araya gelen bilim insanları örümceklere fiber iplikleri ördürtmeyi başardı. İletişim teknolojilerinin her geçen gün önem kazanmasıyla hızlı ve kesintisiz veri iletimi sağlamak için çalışan bilim insanları, dünyanın en güçlü fiberini oluşturmak için bir araya geldi. Örümceklerden yararlanarak çalışmalarını yürüten bilim insanları, Popüler Science tarafından yapılan habere göre örümcekleri kullanarak dünyanın en güçlü fiberini ürettiler.

Deneme aşamalarında örümceklere grafen, karbon nanotüp ve su püskürten bilim adamları, bunun sonucunda örümceklerin çok güçlü fiber örmelerini sağladılar. Hala örümceklerin püskürtülen karışımı iplik örmede nasıl kullandıklarını anlamayan bilim adamları, çalışmalarına devam ediyor.

 

Aeromobil Yere Çakıldı!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.