Oscar törenindeki skandalın sorumlularına ölüm tehdidi yağıyor

Oscar Ödül Töreni'nde, sunuculara yanlış zarf vererek en iyi film dalında hatalı anonsa sebep olan Brian Cullinan ve Martha Ruiz'e, sosyal medyadan yöneltilen ölüm tehditleri nedeniyle koruma verildi

03 Mart 2017, Cuma 14:09
A A
Oscar törenindeki skandalın sorumlularına ölüm tehdidi yağıyor
Bu yılki Oscar Ödül Töreni’nde yaşanan yanlış anons skandalının sorumluları olarak ilan edilen Brian Cullinan ve Martha Ruiz’e, sosyal medyadan hakaret ve ölüm tehditleri geliyor.

Tören sırasında, gecenin sunucuları Warren Beatty ve Faye Dunaway’e yanlış zarf vererek, En İyi Film dalında hatalı anonsa sebep olan Cullinan ve Ruiz’in ev adresleri ile ailelerinin fotoğrafları sosyal medyada dolaşıyor.Oscar törenlerindeki oylama sürecini yöneten uluslararası denetim, danışmanlık ve vergi hizmetleri firması PricewaterhouseCoopers (PwC) şirketinin muhasebecileri olan Cullinan ve Ruiz’in aldığı söz konusu tehditlerin ardından, PwC şirketi harekete geçti.

Şirketin sözcüsü Carey Bodenheimer, iki çalışanı ve aileleri için koruma kiraladıklarını duyurdu.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.