Oscar'ın rekor kıran selfie'si reklam çıktı!

2 Mart'ta düzenlenen Akademi Ödül Töreni'ne damgasını vuran 'selfie' pozunun Samsung'un reklamı olduğu ve firmanın bu reklamlar için 20 milyon dolar harcadığı tahmin ediliyor

04 Mart 2014, Salı 16:42
A A
Oscar'ın rekor kıran selfie'si reklam çıktı!

86. Oscar Ödül Töreni'ne damgasını vuran komedyen Ellen DeGeneres'in ünlü oyuncularla çektiği selfie pozunun elektronik devi Samsung'un viral reklam projesi olduğu tahmin ediliyor.

The Wall Street Journal Türkiye 'nin haberine göre, tören sunucusu Ellen DeGeneres'in Brad Pitt, Meryl Streep, Kevin Spacey ve Jennifer Lawrence ile selfie fotoğraflarını çekmeleri için aktör Bradley Cooper'a Samsung Galaxy Note 3 uzatması pek de tesadüf değildi.

Fotoğraf çekimi spontane gibi dursa da aslında tamamen planlanmamış bir şey değildi. Konuya yakın kaynakların verdikleri bilgilere göre Samsung ile Starcom MediaVest'in sponsorluk anlaşmasının bir parçası da Galaxy akıllı telefonun törene entegre edilmesiydi.

Konuya yakın başka bir kaynak da DeGeneres'in törenden birkaç gün önce gösteri sırasında selfie'ler çekmeye karar verdiğini ve ABC'nin sponsor olması nedeniyle sunucunun Samsung marka telefonlar kullanmasını tavsiye ettiğini söyledi. Provalar sırasında Samsung'un üst düzey yöneticileri DeGeneres'e Samsung Galaxy'yi nasıl kullanacağını gösterdi.  Landor Associates Yönetici Direktörü Allen Adamson konu hakkında, "Samsung'un şahane bir reklamı oldu. Ellen'ın selfie'si tüm reklamlardan daha etkili olacak," diye konuştu. Samsung, ABC ile yaptığı reklam anlaşmasının finansal detaylarını vermekten kaçınırken Kantar Media, reklam verenlerin bu yıl 30 saniye için yaklaşık 1.8 milyon dolar ödediklerini tahmin ediyor.

Bu hesaba gore Samsung bu yıl reklam için 18 milyon dolar ödemiş oluyor. Böylece şirket –Kantar'a göre- 2009'dan bu yana reklamlar için 24 milyon dolarlık harcama yapmış oldu.

DeGeneres'in Brad Pitt, Angelina Jolie, Julia Roberts, Merly Steep gibi ünlü oyuncularla beraber çektiği poz Twitter 'da paylaşım rekorları kırdı. Obama'nın rekorunu kıran fotoğraf kısa bir süre içerisinde 2 milyondan fazla paylaşıldı.

 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.