Osmangazi Belediyesi araba çarpar anne köpek ve yavrularına sahip çıktı

Osmangazi Belediyesi araba çarpar anne köpek ve yavrularına sahip çıktı

Osmangazi Belediyesi araba çarpar anne köpek ve yavrularına sahip çıktı

05 Nisan 2021, Pazartesi 11:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Halil ÖZÇOBAN/BURSA,(DHA)-BURSA'da yüzlerce sokak hayvanının yardımına koşan Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yolda aracın çarptığı bir anne köpek ile yavrularına sahip çıktı.

Nilüferköy Mahallesi’nde vatandaşlardan yaralı bir sokak köpeği bulunduğu ihbarı alan Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, bölgeye giderek yaralı köpeğe ilk müdahalede bulundu. Ekipler, yaptıkları incelemeler sonucunda köpeğin 6 adet yavrusu olduğunu tespit etti. Anne köpek ile yavruları için harekete geçen ekipler, can dostları Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne götürdü.

Görevli veteriner hekim tarafından muayenesi yapılan 2 yaşındaki anne köpek, sol ön kolundan osteosentez operasyonu geçirdi. Kemik dokularını birleştirmek için köpeğe platin takılırken, 6 yavrunun da uyuz tedavisi yapıldı. Tamamen iyileşene kadar Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde tutulacak olan can dostlar, daha sonra ise doğal yaşamlarına bırakılacak.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Osmangazi'de hafta sonu kurulan pazarlar hafta içine alındı